Şehit Yıldız'ın naaşı, askeri cenaze aracıyla Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'ne getirildi.

Burada dua edilerek helallik alınmasının ardından cenaze namazı kılındı.

Törende şehit Albay Yıldız'ın eşi Hande, kızı Azra ve babası Kemal Yıldız, taziyeleri kabul etti.

63713

BAKAN GÜLER DE TÖRENE KATILDI

Kayseri'deki askeri törenin ardından şehitleri naaşı, İzmir'e gönderildi. Şehit pilotlar için bu kez de Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda askeri tören yapıldı. Törene; Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İzmir Valisi Süleyman Elban, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanları, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı, belediye başkanları, kaymakamlar ve askeri erkan ile şehitlerin eş, çocuk ve yakınları katıldı. Saygı duruşuyla başlayan tören, şehitlerin biyografisinin okunmasıyla sürdü. Ardından müftü, şehitler için dua okudu. Törenin ardından şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, askerlerin omuzlarına alınarak cenaze araçlarına taşındı. Gökhan Özen'in cenazesi, askeri araçla son yolculuğuna uğurlanacağı Eskişehir'e götürüldü. Uğur Yıldız'ın cenazesi ise öğle vakti İzmir'de toprağa verilecek.

63713 (4)

Şehidin eşi Hande ve kızı Azra Yıldız ile yakınları, tabuta sarılarak ağladı, şehidin silah arkadaşları aileyi teskin etmeye çalıştı.

Namazın ardından top arabasıyla bir süre taşınan şehidin naaşı, defnedilmek üzere Kadifekale Hava Şehitliğine götürüldü.

Kayseri'de kaza kırıma uğrayan eğitim uçağında şehit olan hava pilot albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen'in Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığında görev yaptıkları eğitim uçağıyla Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına göreve gittikleri öğrenildi.

63881 (2)

Milli Savunma Bakanlığı, Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından dün eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi eğitim uçağının kaza kırıma uğradığını, hava pilot albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen'in şehit olduğunu açıklamıştı.