İZMİR'de etkili olan sağanakla birlikte tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda su baskınları yaşandı. Esnaftan bazıları, ellerinde fırçalarla suların dükkanlarına girmesini engellemeye çalıştı.

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü’nce İzmir için yapılan sağanak uyarısı sonrasında kentte bugün öğleden sonra yağmur etkisini gösterdi. Sağanakla birlikte tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki esnaf su baskınlarına karşı teyakkuza geçti. Çarşı esnafı ellerinde fırçalarla su girmesine engel olmaya çalıştı. Bazı dükkan ve hanlarda su baskını yaşandı.

Her yağmur sonrası aynı manzarayla karşılaştıklarını belirten esnaf, altyapı sorunlarının çözülmesini istedi. Bazı esnaf ise her yağmur sonrasında alışık oldukları manzara nedeniyle kağıttan gemi yapıp, yağmur sularında yüzdürerek sitemlerini dile getirdi.

Öte yandan Buca'daki oto galericilerin bulunduğu Otokent Sitesi önündeki yol da yağmur sularıyla doldu. Sürücüler suyla dolu yoldan geçerken zor anlar yaşadı. 

Gaziantep’te feci kaza! Acı haberi alan baba sinir krizi geçirdi Gaziantep’te feci kaza! Acı haberi alan baba sinir krizi geçirdi

SÜRÜCÜLERİN ZOR ANLARI

İzmir'de etkili olan yoğun yağış nedeniyle Buca ilçesinde de yollarda su birikintileri oluşunca sürücüler, zor anlar yaşadı. Koşu Yolu Caddesi, kısa sürede göle döndü; sürücüler ise araçlarıyla ilerlemekte güçlük çekti. Zaman zaman yükselen sular nedeniyle bazı araçların plakalarının düştüğü görüldü.