İzmir Çiğli 2. Ana Jet Üssü'nden havalanan askeri helikopter, henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle Urla ilçesine Bağlı Bademler köyünde boş bir araziye zorunlu iniş yaptı.

İniş sırasında yan yatan helikopterin içinde bulunan personelden 1'inin yaralandığı bildirildi.

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada da, helikopterin teknik bir arıza nedeniyle acil iniş yapmak zorunda kaldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

''Helikopterimizde hasar meydana gelmiştir. Olayda yaralanan bir personelimiz hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır.''

İZMİR VALİLİĞİ: TÜM PERSONEL NAKLEDİLDİ 

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığına bağlı, eğitim amaçlı faaliyet gösteren askerî helikopter, Urla ilçesi Bademler Mahallesi sınırlarında acil olarak sert iniş yapmış, helikopterdeki 3 mürettebattan bir (1) personel yaralanmış, iki (2) personel olaydan herhangi bir yara almadan kurtulmuşlardır.

Tüm personelin olay yerinden sorunsuz olarak nakilleri sağlanmıştır.

HELİKOPTERDEKİ PERSONELİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

İzmir Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nden havalanan askeri helikopter, teknik arıza nedeniyle araziye zorunlu iniş yapan helikopterdeki yaralanan personelin Hava Kıdemli Astsubay Başçavuş Kazım Karabıyık olduğu bildirildi. Helikopterdeki Pilot Albay Ali Palas ile Hava Teğmen İbrahim Demirci'nin ise yara almadan kurtuldukları belirtildi.