İzmir'de kurbanlık alımını son güne bırakanlar satış yerlerinde yoğunluk oluşturdu. Satıcılar oluşan yoğunluktan memnunken, kurbanlık hayvan alıcıları sıkı pazarlığa tutuştu. Kurban Bayramı'yla İzmir'de kurulan hayvan pazarlarına, özellikle doğu illerinden kurbanlıklar getirildi. İnekler 60 bin liradan 120 bin liraya kadar, boğalar ise 60 bin liradan 270 bin liraya kadar alıcı bulurken, küçükbaş kurbanlıklar ise 14 bin liradan 20 bin liraya kadar alıcı buluyor. Ağrı'dan gelen satıcı Ersin Kılıç (42), "Çok şükür elimizdeki bütün hayvanları sattık. Arifeye 2 gün kala 52 hayvanımızı da bitirdik. Şimdi müşterilerin hayvanlarını muhafaza ediyoruz, gelip almalarını bekliyoruz. Pazar hareketli" dedi.

Afyonkarahisar'dan İzmir'e gelen satıcı Şaban Duran (64), "Arife günü hareketliliği fena değil. Elimdeki malı yarıladım. İki gün daha buradayım. Umarım onları da satacağım" ifadelerini kullandı.

Kurban almaya gelen Özkan Terzi (60), "Hayvana bakacak bir yerim olmadığı için arife gününü tercih ettim. 13-15 bin lira arası bir hayvan satın alacağım. İstediğimize göre bulabilirsek alacağız" derken, kurbanlık almaya pazara gelen vatandaşlardan Fatih Etken (42) ise "İnek aldım. Pazarlığı 79 bin liraya bitirdim. Her yıl arife günü gelirim. Pazar da çok güzel, hareketli" dedi.

Kurbanlık alan Piro Özkan (64) da "Allah kabul etsin, kurbanımızı aldık" diye konuştu.(DHA)