GÜNDEME BAKIŞ - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, cumartesi günü bulutlu bir havanın hakim olacağı İzmir'de pazar günü şiddetli sağanak yağış bekleniyor. 

Neredeyse bahar havalarını aratmadan geçen Aralık ayının ardından yeni yılın ilk hafta sonunda İzmir'de kapalı ve yağışlı bir havanın hakim olması bekleniyor.

Pazar günü etkisini göstermesi beklenen şiddetli sağanak yağışlarla beraber İzmir'de en yüksek hava sıcaklığının 18 derece olması beklenirken, en düşük hava sıcaklığının ise 10 derece olacağı tahmin ediliyor.

EGE DENİZİ İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi Müdürlüğü, rüzgarın yarın akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan, gece saatlerinden itibaren güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına olarak eseceğinin beklendiği belirtildi. Fırtınanın pazar günü etkisini arttırarak yer yer 9 kuvvetinde (90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

Fırtına'nın 8 Ocak Pazartesi sabah saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği belirtilerek, ulaşımdaki olası aksamalar başta olmak üzere diğer olumsuzluklara karşı denizciler ve bölge halkının dikkatli olması istendi.

İşte İzmir'in hafta sonu hava durumu raporu;

izmir-hava-durumu-6-7-ocak