SGK İzmir İl Müdürlüğü görevine atanması nedeniyle tebrik ziyaretinde bulunan İzmir Ege Medya Platformu, hayırlı olsun dileklerinde bulunurken; SGK İzmir İl Müdürü Hidayet Baydilli ise, İzmir Ege Medya Platformu Üyesi gazeteci yazarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

7Cac354329Bbedf0684928824842F16D

BU KADAR PAY AYIRAN BAŞKA ÜLKE YOK

Baydilli, “Sosyal Güvenliğe dünya da bu kadar pay ayıran başka bir ülke yok. Şartlar ne olursa olsun Sosyal Devlet anlayışı içinde SGK olarak hedefimiz vatandaşlarımıza en güzel hizmeti vermektir. Sosyal Güvenlik Kurumu artık 80 milyona hizmet veren bir kurumdur. Yani ülkenin nerdeyse tamamını kapsıyor” diye konuştu ve şunları söyledi:

İZMİR’DE 180 BİN KİŞİYE MAAŞ BAĞLANDI

İzmir’de EYT’ye başvuran toplam kişi sayısı 191.660 kişi olup sonuçlanan başvuru sayısı ise yaklaşık 180 bindir. İlimizde ortalama olarak yılda 20 bin tahsis başvurusu olduğunu düşündüğümüzde 9 yılda gelmesi gereken talebin 1 yılda geldiğini söyleyebiliriz. Bu süreçte personelimiz gecesini gündüzüne katarak, hafta sonu ya da bayram tatili bile demeden vatandaşlarımızın işlemlerinin sonuçlandırılması için özverili bir şekilde çalışmıştır. Şu an gerçekleşme oranımız yüzde 93. Kalan yüzde 7’sinin ise yazışmaların sürmesi nedeniyle işlemleri devam etmektedir. Birden fazla statüde çalışanların hizmetlerinin gelmesi ya da prim transferleri ile ilgili yasal süreç biraz zaman alıyor. Sonuçlanmayan dosyaların içinde prim borcu olup ilgilisine haber verdiğimiz ama ödemelerini henüz tamamlamayanların dosyaları da yer almaktadır. Elimizde ki dosyaları bir an evvel sonuçlandırmak için personelimizle birlikte yoğun bir çalışma temposundayız. Bende bizzat bu konuyla ilgilenerek vatandaşlarımızın dosyalarını en hızlı şekilde sonuçlandırmak için çalışıyorum"