CHP'li Sedredil Coşkuner ile AK Partili Nail Kocabaş arasında yaşanan "Saha" polemiği hız kesmeden devam ediyor. Coşkuner, "Körfez kirliliği ve opera binası" çıkışında bulunarak "ben sahaya çıkmaya varım" diyen AK Partili Coşkuner'i 2 Kasım'da Menemen'e davet etti.

GÜNDEME BAKIŞ – İzmir’de CHP ve AK Parti arasında yaşanan "Saha" polemiği devam ediyor. CHP Örgütlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sedredil Coşkuner'in "Hodri meydan" çağrısına AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nail Kocabaş "Ben varım" diyerek yanıt verdi. CHP'li Coşkuner ise ortaya tarih koydu. 

"SEN DE NEBATİ GİBİSİN"

Coşkuner, Kocabaş'a bir kez daha "Hodri meydan" diyerek, "Kocabaş! Domates 30, biber 25 lira, 1 kilo kıyma ortalama 150-160 lira, 1 litre süt 20 lira sen neden bahsediyorsun. Bunun karşılığında asgari ücret 5500 TL. Sizin Nebati 'ben yüzde 80 enflasyonla sokağa çıkabiliyorum, ama yabancı bakan yüzde 10'luk enflasyonla sokağa çıkamıyor' demişti 2 ay önce. Sen de onun gibisin. Tarih ver çarşıya, pazara çıkalım beraber, ama yanımıza gazetecileri de alacağız. Hodri Meydan!" ifadelerini kullandı.

"CHP'Lİ BELEDİYELER DESTAN YAZIYOR"

"Körfez ve opera binası" göndermesi yapan AK Partili Kocabaş'a "Zafer Havalimanı" ile yanıt veren Coşkuner, "Belediyelere gelince, opera binasını bırak Zafer Havaalanına bak. 2044 yılına kadar yolcu garantisi verdiğiniz havaalanına uçak değil leylek dahi konmuyor. Yüzde 99 sapmayla yaptığınız yatırımla müteahhit çetelerini zengin ettiniz. Belediyelerimizin elini kolunu bağlayıp ödeneklerini keseceksiniz, projelerini, kredilerini onaylamayacaksınız sonra da hizmet yok diyeceksiniz. Partiniz ülkeye çöküşü yaşatırken, CHP'li Belediyeler destan yazıyor" açıklamasında bulundu. 

CHP’li Sındır Torbalı’daki tehlikeli atık tesisini Meclis gündemine taşıdı CHP’li Sındır Torbalı’daki tehlikeli atık tesisini Meclis gündemine taşıdı

"2 KASIM'DA MENEMEN'E GEL"

Coşkuner açıklamasını şöyle sürdürdü:

Tekrar söylüyorum Kocabaş,  Hodri Meydan! Haftaya Çarşamba (2 Kasım) Menemen, Bergama ve Aliağa'da alan çalışmamız var. Buyur gel, çarşıya, pazara, esnafa, halka gidelim.