GÜNDEME BAKIŞ - Türk Eczacıları Birliği 3. Bölge İzmir Eczacı Odası (IEO) seçimli olağan genel kurulu, 24 Eylül Pazar günü 9 Eylül Üniversitesi'nin Alsancak'ta bulunan rektörlük binasında yapılacak. Saat 09:00'da başlayarak 17:00'da sona erecek kongrede 3 adayın yarışması bekleniyor. Kongrenin tek kadın adayı Eczacı Aysun Kale. Kale'nin seçimi kazanması durumunda, Türk Eczacıları Birliği 3. Bölge İzmir Eczacı Odası'nın ilk kadın başkanı olma özelliğini de taşıyacak. 

"MESLEĞİMİZİN GELDİĞİ NOKTAYI ÜZÜLEREK TAKİP EDİYORUM"

Kale, kongrede neden aday olduğunu şöyle açıkladı: 

Ülkemizde son dönemlerde yaşanan sağlıkta dönüşüm politikalarının sonucunda eczacılık mesleğinde yaşanan sorunlar ve mesleğin geleceği ile ilgili kaygı duyan bir grup duyarlı eczacı olarak yola çıktık. Mesleğimizin geldiği noktayı üzüntüyle takip etmekle yetinmeyip çözüm noktasında yer almak, toplum sağlığının ayrılmaz bir parçası olan eczacılık mesleğinin hak ettiği değere ve haklara sahip olmasını sağlamak temel hedefimizdir. 

"HERKESE EŞİT YÖNETİM ŞEKLİ OLUŞTURACAĞIZ"

Genç, dinamik, yenilikçi, şeffaf ve hukuksal yapıyı temel alan, herkese eşit mesafeli bir yönetim şekli oluşturacağız. Oluşturduğumuz bu yapı ile katılımcı, etik, aktif, çözüm odaklı, ilkeli bir prensiple eczacılık mesleğinin tüm hizmet alanlarında yol alacağız. 

"HUKUKSAL DESTEK SAĞLAYACAĞIZ"

Ben dahil yönetimimiz de mevcut 3 adli bilirkişi konusunda uzmanlık belgesi sahibi eczacılarımız  ve anlaşmalı hukuk bürolarımız ile mesleğe dair ya da meslek dışı hukuksal her konuda destek sağlamak için oda içerisinde bir birim oluşturacağız. 

"SORUNLARI TEB VE YETKİLİ KURUMLARA İLETECEĞİZ"

Hem serbest hem de kamu eczacılarının sorunlarını çok daha agresif ve takipçi bir şekilde, TEB ve diğer yetkili kurumlara taşıyıp, somut ve kalıcı çözümler üretilmesini sağlayacağız.

"HİZMET BİNASI YAPACAĞIZ"

Meslek içi eğitim, sosyal faaliyetler,  kişisel gelişim gibi mesleğe ve meslektaşlarımıza yönelik programlar ve eğitimler verilebilecek toplantı salonlarına sahip eczacı odası hizmet binası yapacağız.

"DEĞİŞİME TURUNCU RENKLE DESTEK VERİN"

Seçime turuncu listeyle giren Kale, "Değişime destek verin turuncu renkle" çağrısında bulundu. 

Kale'nin çalışmaları ise şöyle: 

T.E.B. 3. Bölge İzmir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyeliği (2008–2009)

• T.E.B. 3. Bölge İzmir Eczacı Odası Denetleme Kurulu Üyeliği (2010–2011)

• T.E.B. 3. Bölge İzmir Eczacı Odası Basın Yayın Bölümü Sorumlusu (İzmir Eczacı Odası ‘’İlaç

Haber Aktüel’’ Dergisinin 4 yıl boyunca genel yayın koordinatörlüğü, editörlüğü ve köşe

yazarlığı)

• TEIS-Tüm Eczacı İlaç İşverenleri Sendikası Üyeliği

• Çağdaş Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Saymanlığı

• ÇEKOOP Çevreci Eczacılar Derneği Üyeliği, Basın Yayın Kom. Üyeliği (Gökkuşağı dergisi)

• İZGEP – İzmir Kent Kültürü ve Gelişimi Platformu Üyeliği (4 yıl)

• KİTVAK-Kemik İliği ve Transplantasyon Derneği Üyeliği