WRO 2024 Bayrağı, programa ev sahipliği yapan Panama First Lady'si Yazmin Colon de Cortizo tarafından Türkiye heyetine teslim edildi.

Panama Amador'daki Panama Kongre Merkezi'nde düzenlenen WRO 2023 Uluslararası Finali, 90 ülkeden yaklaşık 3 bin 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye farklı takımlarla yarışmalarda temsil edilirken İZFAŞ ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle WRO 2024 Uluslararası Finali'ne ev sahipliği yapacak İzmir, hazırlanan özel stantta tanıtıldı. Etkinlik süresince Türkiye'nin Panama Büyükelçisi Lebibe Gülhan Ulutekin de heyeti yalnız bırakmadı. İZFAŞ ve Bilim Kahramanları Derneği heyeti, WRO 2024 bayrağını, Panama First Lady'si Yazmin Colon de Cortizo, Dünya Robot Olimpiyatları Derneği Genel Sekreteri Claus Ditlev Christensen'in de katıldığı kapanış seremonisinde teslim aldı. WRO Uluslararası Finali, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle 2024 yılının Kasım ayında İzmir'de Fuarizmir'de 'Earth Allies' temasıyla gerçekleştirilecek. Olimpiyat kapsamında, 90 ülkeden uluslararası finale katılmaya hak kazanan takımlarla yaklaşık 4 bin kişi, İzmir'de dereceye girmek için çalışacak.

Dünyada 90 ülkeden yaklaşık 28 bin takımın katıldığı Dünya Robot Olimpiyatı, Türkiye'de, 2014 yılından bu yana Bilim Kahramanları Derneği tarafından Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye adıyla düzenleniyor.