Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İYİ Parti İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'den gelen "Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına" çağrısını değerlendirdi. GÜNDEME BAKIŞ TV'de konuşan Kırkpınar, Bahçeli'ye "Beka" çıkışında bulundu. 

İYİ Partili Kırkpınar geçmiş seçimleri örnek verdi ve ekledi: Her ilçede seçim alabiliriz! İYİ Partili Kırkpınar geçmiş seçimleri örnek verdi ve ekledi: Her ilçede seçim alabiliriz!

İYİ Partili Kırkpınar'dan AK Partili Kaya'ya "Özlale" yanıtı... Binali Yıldırım güzel Erzincan türküleri söyler! İYİ Partili Kırkpınar'dan AK Partili Kaya'ya "Özlale" yanıtı... Binali Yıldırım güzel Erzincan türküleri söyler!

"MHP BU ÜLKEDE YAŞANANLARI GÖRMÜYOR"

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne karşı olduklarını vurgulayan Kırkpınar, "Komşu olalım diyor. Bizim kuruluş felsefemiz demokrasinin ülkeye tam anlamıyla yerleşmesi ve bu sistemin değişmesiydi. Genel Başkanımız referandum için şehir şehir gezerek 'Hayır' oyu istedi. Bunu iyi gözlemlemeleri lazım. Biz, yaptıklarımızdan çok yapacaklarımızı konuşacağımız bir döneme giriyoruz. İYİ Parti olarak Türkiye'de tüm hakların tam anlamıyla işlemesini, demokrasinin yerleşmesini istiyoruz. Buna rağmen bizi komşuluğa davet eden MHP, ittifaklarını kurdukları tarihten itibaren bu ülkede yaşananlara bakmıyor, görmüyor. Beka, beka, beka..." dedi. 

"ANLAŞMALARIN MUHATABI İNGİLİZ MAHKEMELERİ"

Ekonomi ve sığınmacı politikaları kapsamında da beka sorunu yaşandığını anlatan Kırkpınar, "Sultan Alparslan'ın yurt edindiği Anadolu'nun beka problemi bitmez, dünyanın merkeziyiz. Beka deyip, bir yandan da ülkenin kaynaklarının nerelere aktığını göz ardı edemezsiniz. Kamu özel işbirliği ile yapılan anlaşmaların muhatabı İngiliz Mahkemeleri ise, dolar üzerinde anlaşmalar varsa beka nerede" diye sordu. 

"EN BÜYÜK BEKA PROBLEMİ SIĞINMACILAR"

Kırkpınar sığınmacı sorununa da dikkat çekerek şu açıklamaları yaptı: 

Bir de milli tarafı var. 2011 yılında Sayın Erdoğan, '100 bin psikolojik ve stratejik bir sınırdır" dedi. Bugün 17 milyon göç idaresine göre göçmen var. Bunun kaç milyonuna mülk satın almakla vatandaşlık verildi! 17 milyon sığınmacının olduğu yerde, bir Suriyeli sığınmacı problemi varken, Büyükşehir'lerde gettolaşmışlar iken nerede beka... 10 yıl sonra demokratik yapı ne olacak! Beka problemi ise en büyük problem sığınmacı problemi.

"KİMSEDEN KORKUMUZ YOK!"

Kaldı ki biz ara ara, reklam arası gibi davet ediyoruz. Biz nelerle itham edildik, Cumhurbaşkanı, Genel Başkanımız için 'Yerli ve milli' dedi. Bizim kimsenin böyle bir şey söylemesine ihtiyacımız yok. Biz Türk milliyetçisi, demokrat ve kalkınmacı bir partiyiz. Bizim kimseden korkumuz da yok, duruşumuzdan da geri atmayız.