İYİ Parti İzmir Milletvekili adayı Öztürk Keskin, “Önce Yüce Allah'a sonra da beraber yürüdüğü yol arkadaşlarının kaderini avucunun içindeki çizgileri gibi kaderi bilmiş sadakat ve vefa yağmurlarıyla beslenmiş sadece her türlü değersizlik kirliliğinin yollarını kapatmak ile kalmamış uzlaşma ve diyalog köprülerinin de gönüller de birleşimine imza atmış teşkilatımıza  güvenerek İzmir için yeniden büyük Türkiye'nin iyiler ile dirilişi için mücadele ettik. Dünya malına mülküne mevkiine makamına tapmamış ticaretini ise sadece Allah ile yapmış asil ve vakur idealistler olarak ne dünyanın namert yüzüne aldırdık, ne de diz çöktük.Ülkemiz için insanımız için partimiz için en sarsılmaz iman ile en zor mücadeleleri verirken dahi hiç bir zaman ne İzzet ne ikbal ne de makam endişesinde olduk. Desinler övsünler diye değil kutlu bir davanın kutlu neferi olmanın onuru ile ve de omurgalı duruşu ile mücadelede var olduk.”dedi. 

SEÇİME ODAKLANDIK

Keskin şunları söyledi:

“Bizleri çok kışkırtmaya çalışanlar oldu ama inandığımız davanın kutlu hatırına sırtımızda taşıdığımız milletimize ait kutlu değerlerin hatırına tıpkı genel başkanımız liderimiz Sayın Meral Akşener gibi sadece yapacaklarımıza odaklandık. Tıpkı Aşık Veysel gibi taş atana gül ile cevap verdik. Toprağın bağrına kazma vurursun ve toprak sana gül bitirir. Ve bizler gül bitirme hatırına bağrımıza her yönden saplanan haset kıskançlık ve vefasızlık ile vurulan kazma darbelerine bile ses çıkarmadık. Tıpkı ezan ve demokrasi şehidimiz merhum Adnan Menderes gibi merhum Turgut Özal gibi merhum mücahit Necmettin Erbakan gibi Türk dünyasının lideri merhum Alparslan Türkeş gibi milletine ait hayatı yaşarken kışkırtmalara saldırılara hiç aldırış etmeyenler gibi hiç bir kışkırtmaya hiç bir oyuna gelmemeye çalıştık. Çünkü çok iyi biliyorduk ki idealleri olan insanın gerçekleştirmesi gereken bir kaderi vardır. Hele bu kader milletinin kaderi ile kesişmişse işte o zaman ilhamın gücü ile kanatlanan bir arı gibi bin bir çiçekten oluşan yolculuğunun sonucunda bal vermeniz gerekir. Ve bizler de  tıpkı beklenen ve özlenen bir rüyayı gerçekleştirmeye çalışan bir arı gibi milletimizden topladığımız enerji ile bal yapmaya seçimi kazanmaya ve bunun mücadelesini yapmaya odaklandık." dedi.

SONUNA KADAR BAĞLIYIZ

“Yetenekleri görmezden, çığlıkları duymazdan gelenlere milletin dualarını şahsi ikballerine çevirmeye yeltenenlere zulmün ve karanlığın görünür görünmez orduları ile birleşip milletin helal alın teri ile kazandıkları zaferi kendi şahsi ikballerine çevirmeye çalışıp kendini vazgeçilmez sanan milleti şamar oğlanı gibi görüp her vesile ile tokatlama çalışanlara mukabil inandığımız yolun ahde vefasına ve liderine sonuna kadar bağlı kalacağımızı buradan da tekrar ve tekrar ilan ederim”

 

KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANMASI LAZIM ÇÜNKÜ…

Keskin, “Biz birlikte güçlüyüz diye başladığımız bu yolda bizim için oylarımızdaki bu artış tüm ilçelerimizin başarısıdır. Henüz bitmiş bir yarış yoktur. Birleşe birleşe kazanacağız mantığı ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu kazandırmamız gereken bir seçim var.” dedi.

OLUMSUZLUKLARA RAĞMEN BAŞARDIK

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, “14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve seçimleri 28 Mayıs’a uzadı. Bu vesile ile pazar günü gerçekleşecek seçimlerin vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. Oy oranını artıran ender teşkilatlardan biri de İYİ Parti İzmir İl teşkilatıdır. Partimiz anti propagandaya rağmen oy oranımızı arttırdık. Bize destek veren İzmirli hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Biz İYİ Parti seçmenleri olarak pazar günkü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olacağız.” dedi.