İYİ Parti 27. Dönem Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamayla tepki çekti. Erel, İzmir'in AK Parti eline verilmesi durumunda 5 yılda ayağa kalkabileceği düşüncesini savundu.

262021

TV100'de yayınlanan Eşit Ağırlık programında konuşan İYİ Parti 27. Dönem Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İzmir'le ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"KEŞKE İZMİR'İ İKTİDAR PARTİSİ YÖNETSE"

Erel, "Yerel seçimlerin dinamikleri çok farklı, vatandaş orada partiden daha çok adaylara yöneliyor. İzmir çok yoğun bir şehir, gittiğimde gönlümden ‘Keşke İzmir’i bir dönem iktidar partisine mensup bir belediye başkanı yönetse ve bir daha İzmir'i diğer partiler almasın diye sanırım 5 yılda ayağa kaldırırdı' diye geçirdim. İzmir terminalini bir görün. İzbe, karanlık, temiz değil. Ben iktidar imkanlarını söylüyorum. İzmir'de Ümit Özlale çalışmalara başladı. İzmir hasta bir şehir. Ne kaldırımları kaldırım, ne sokakları sokak. İzmir'in şöyle bir güzelliği var daha özgür bir şehir. İnsanların huzur bulduğu bir şehir. Psikolojik özellikleri öne çıktığı için orayı tercih etmiş olabilir. İzmir'e gittiğinizde terminali bir görün. Terminalin etrafında bir çalışma var aylardır" ifadelerini kullandı.

"İYİ PARTİ ESKİ MİLLETVEKİLİNİN GÖNLÜNDEN GEÇENE BAKIN"

Gazeteci Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından bu açıklamayı eleştirerek, "İYİ PARTİ eski milletvekilinin gönlünden geçene bakın… Çok yazık…" dedi.