Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Fikret Mısırlı, partisinden istifa ederek, İYİ Parti saflarına katıldı. Mısırlı'nın rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. 

"İYİ PARTİ'YE GÜZELLİKLER GETİRECEK"

İzmir'in tek İYİ Partili Belediyesi olan Tire'nin Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, flaş transferi değerlendirdi. Mısırlı'nın çalışmalarını ve meclisteki tutumunu 4 yıldır beğendiğini ifade eden Duran, "Mart 2019'dan günümüze, 4 yıldır Büyükşehir meclisinin bir üyesiyim. 4 yıllık çalışma periyodunda Sayın Fikret Mısırlı'yı ortaya koyduğu performansla, sorunlara koyduğu çözüm önerileri ve bakış açısıyla çok çalışkan ve göreve vakıf, tecrübeli bir meclis üyesi olarak görmüşümdür. Onun İYİ Parti'ye katılmış olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Bu katılımın hem şehrimize hem ülkemize büyük güzellikler, iyilikler getireceğini, onun tecrübesiyle hem İYİ Parti'ye hem de Millet İttifakı'na büyük katkılar koyacağını düşünüyorum. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi. 

"AÇILIŞLARI CUMHURBAŞKANIMIZIN KATILIMIYLA YAPACAĞIZ"

Tire'de hayata geçirdiği projelere ilişkin, 2023 seçimlerinin ardından toplu açılış töreni yapmak istediğini kaydeden Duran, "Şu an içinde bulunduğumuz ortam seçim atmosferi. Bu durum ülkemizin güzel yarınlara kavuşabilmesi için önemli. Seçimden önce açılış gibi bir programımız söz konusu değil. Seçimlerden sonra Sayın Cumhurbaşkanımızla açılışlarımızı yapacağız" diye konuştu. 

"İKTİSAT KONGRESİ İLMEK İLMEK İŞLENDİ"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in düzenlediği İkinci Yüzyıl'ın İktisat Kongresi'ne katılan Duran, "İktisat Kongresi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'in özel uğraşı ile ortaya konmuş olan Cumhuriyetimizin 100. yılında tekrarlanıyor. Çok iyi hazırlanılmış, altyapısı çok güzel dizayn edilmiş. 10 günde icra edilecek ama bunun bir altyapı çalışması var, bu ilmek ilmek işlenerek bugüne getirildi. Ben ilk gününe katıldım ve çok beğendim. Başta Tunç Başkan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.