İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kalp çarpıntısı şikayeti nedeniyle Ankara Güven Hastanesi'ne kaldırıldı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Akşener'in akşam saatlerinde hafif kalp çarpıntısı şikayetiyle Ankara Güven Hastanesi’ne başvurduğunu belirtti. 

Hastaneden yapılan açıklamada da yapılan tetkiklerinde herhangi bir sorunun tespit edilmediği ve Akşener'in bugün taburcu edileceği bildirildi.

"TOPLANTI ESNASINDA ÇARPINTI HİSSETTİĞİNİ İFADE ETTİ"

İYİ Parti yetkilileri hastane önünde Akşener'in sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Akşener'in parti genel merkezindeki bir toplantı esnasında rahatsızlandığını aktardı.

Çömez, şunları söyledi: "Kendisi bir çarpıntı hissettiğini ifade etti. Hepiniz biliyorsunuz, çok yoğun bir çalışma temposu içerisinde. Bu çarpıntı şikayeti üzerine hastaneye gelmeyi uygun gördük ve Güven Hastanesi Acil Servisinde tetkikleri yapıldı. Bütün tetkikler tamamlandı, bu gece gözlem amacıyla hastanede tutulacak ve yarın taburcu edilmesi planlanıyor. Endişe edecek bir şey yok."

"Meral Hanım'ın bilinen herhangi bir rahatsızlığı var mı?" sorusu üzerine Çömez, "Hayır, sağlık konusunda bir sıkıntısı yok. Son derece sağlıklı." yanıtını verdi.

"BEKLEYEN ARKADAŞLAR EVLERİNE DÖNSÜNLER"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın da Akşener'in sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirterek,  "Genel Başkan'ımızın bir ricası var; 'Bekleyen arkadaşlar evlerine dönsünler.' diyor. Onun bu mesajını da bütün arkadaşlara, herkese iletmiş olalım." dedi.

KILIÇDAROĞLU ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kalp çarpıntısı şikayetiyle akşam saatlerinde hastaneye kaldırılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ziyarette bulundu.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Üzüntülü bir haber aldık ve hemen geldim. İYİ Parti'nin değerli yetkilileriyle görüştük, Sayın Genel Başkanın durumunu sorduk. Hekim arkadaşlar bilgi verdiler, çok şükür şimdilik herhangi bir sorun yok. Dinlenmede kendisi, umarım yarın sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrılır. En büyük arzumuz da bu zaten." diye konuştu.

İYİ Parti'nin yöneticilerine ve Akşener'e geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Umarız kısa süre içinde sağlığına kavuşur ve taburcu olur. Hekim arkadaşlar da bilgi verdiler, önemli bir şeyin olmadığını ama dinlenmesi gerektiğini ifade ettiler. Sizler de takdir edersiniz ki yoğun bir siyaset gündemi var. Dolayısıyla bu siyaset gündemi bizi bekliyor zaten bundan kaçınma şansımız da yok. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızın bir an önce taburcu olması ve tekrar Türkiye'nin sorunlarına kilitlenmesini isteriz. En büyük arzumuz da bu."

Bir gazetecinin, "Yüz yüze görüştünüz mü?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Hayır, doktorlar buna izin vermiyorlar. Doğru da olmaz zaten." yanıtını verdi.