GÜNDEME BAKIŞ – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz ay İzmir’e gelerek Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ümit Özlale olduğu açıkladı.

İSTİFALAR GELİYOR

30 ilçede aday çıkarmaya hazırlanan İYİ Parti, yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı ve meclis üyesi adayı olmak isteyen parti yöneticilerinin ilk önce 1 Ekim’e daha sonra süreyi uzatarak 1 Kasım’a kadar istifalarını istedi. İzmir’de de birçok ilçe başkanın istifalarının adaylık için ceplerinde olduğu öğrenildi.

KİMLER ADAY GÖSTERİLECEK?

İYİ Parti; ilçe adaylarıyla ilgili farklı bir çalışma başlattı. GÜNDEME BAKIŞ’ın edindiği bilgiye göre; parti daha önce belediye başkanlığı yapmış ve ilçelerinde sevilen isimlere kancayı taktı.

YAKIN TAKİPTE OLAN İSİMLER

Partinin Bayraklı’nın kurucu belediye Başkanı Hasan Karabağ, Çeşme eski Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Konak eski Belediye Başkanı Ahmet Sarışın, Menderes eski Belediye Başkanı Ergun Özgün, Buca eski Belediye Başkanı Cemil Şeboy, Bornova eski Belediye Başkanı Cengiz Bulut gibi isimler mercek altına aldı.