Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İYİ Parti'nin yerel seçimlere tek başına kendi adaylarıyla gireceğini açıklamasının ardından, teşkilatlarda hareketlilik başladı.

İYİ Parti Genel Merkezi, konuya ilişkin bir genelge yayınlayarak, belediye başkan aday adayı ve meclis üyesi aday adayı olmak isteyen il, ilçe başkanları ve yönetimlerinin 1 Ekim Pazar gününe kadar istifa etmesi gerektiğini belirtti. 

İLK İSTİFA GELDİ

İzmir'de belediye başkan aday adaylığı için ilk istifa eden ilçe başkanı Bayraklı Teşkilatının başkanı Mehmet Erdinç Çobanoğlu oldu.

HANGİ İLÇE BAŞKANLARI İSTİFA EDECEK?

İzmir'de belediye başkan aday adaylığı için Bergama İlçe Başkanı Nuri Çiftçi, Dikili İlçe Başkanı Yakup Pınar, Çiğli İlçe Başkanı Özgür Doğan, Kemalpaşa İlçe Başkanı Nizamettin Yılmaz, Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, Ödemiş İlçe Başkanı Güven Kılıç, Bayındır İlçe Başkanı Necati Solmaz, Beydağ İlçe Başkanı Yasin Kırmızı, Buca İlçe Başkanı Gamze Bilgen Torun, Balçova İlçe Başkanı Hicran Helezür, Menderes İlçe Başkanı Özdemir Makas ve Karaburun İlçe Başkanı Şerif Aslankan'ın da istişarelerini gerçekleştirdikleri ve belediye başkan aday adaylığı için istifa edeceği öğrenildi. 

MECLİS ÜYESİ OLMAK İSTEYEN BAŞKANLAR DA VAR

İYİ Parti İlçe Başkanlarının içinde belediye başkan aday adaylığının yanı sıra meclis üyeliğine talip olanların da olduğu kaydedildi. Karşıyaka İlçe Başkanı Yetkin Hafızoğlu ve Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar'ın da meclis üyesi olmak için görevlerinden istifa edecekleri aktarıldı.