Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İYİ Parti İzmir Teşkilatı yeni il başkanını belirlemek için saat 11:00'de Celal Atik Spor Salonu'nda toplandı. Kongrede TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, mevcut İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar çarpıcı mesajlar verdi. 

İYİ Parti kongresinde soğuk rüzgarlar… Dervişoğlu: O adayı tanımıyorum İYİ Parti kongresinde soğuk rüzgarlar… Dervişoğlu: O adayı tanımıyorum

İYİ Parti İzmir'de seçim yarışı! Yeni başkan kim olacak? İYİ Parti İzmir'de seçim yarışı! Yeni başkan kim olacak?

GERGİNLİK YAŞANDI

Ülkü Doğan ve Sinan Bezircilioğlu'nun yarıştığı 2 adaylı kongrede, Müsavat Dervişoğlu'nun, aday Bezircilioğlu'nu tanımadığını söylemesi üzerine gergin anlar yaşandı. Sinan taraftarları Dervişoğlu aleyhine slogan attı. 2 grup birbirinin üzerine yürüyünce, divandan "Salonu boşaltırız" uyarısı yapılması üzerine taraflar sakinleşti. 

EMNİYET GÜÇLERİ YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Oy kullanma işlemi saat 17:00'a kadar devam etti. Sandıkların kapanması ile birlikte, emniyet güçlerince sandık önlerinde ve kongre salonunun tamamında yoğun güvenlik önlemleri alındı. 

BEZİRCİLİOĞLU YENİ İL BAŞKANI OLDU

671 delegenin oy kullandığı kongrede İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı'nın yeni başkanı Sinan Bezircilioğlu seçildi. Bezircioğlu 333 oy aldı. Rakibi Doğan ise 319 oyda kaldı.

KIRKPINAR: "KAZANAN PARTİMİZ OLDU"
Kongre sonrası açıklamada bulunan eski il başkanı Kırkpınar, "Bugün yapılan üçüncü olağan il kongremizin kardeşlik hukukuna dayalı bir il kongresi olacağını ifade etmiştim. Bugün de Ülkü kardeşim ve Sinan kardeşim kardeşlik hukuku içinde yarıştılar. Her ikisini de tebrik ediyor, kazanan partimiz olsun diyorum" ifadelerini kullandı.  

BEZİRCİLİOĞLU: "İYİ Kİ 'SİNAN' OLMUŞ DİYECEKSİNİZ"
Çiçeği burnunda il başkanı Sinan Bezircilioğlu ise, "İzmirimiz için İYİ Partimiz için hayırlara vesile olsun, kaldığımız yerden İYİ Parti ailesi olarak devam edeceğiz. İktidar yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bugün bana ve ekibime göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı son derece müteşirim sağolun var olun. Zaman artık birlik ve beraberlik zamanıdır. Önümüzde çok ama çok önemli bir seçim var. 4 aydan az bir süre var. Birlik ve beraberliği tekrar tesis edip tek bir yumruk olarak yolumuza devam edeceğiz. Tüm ilçelerde bir söz vermiştim ve o sözümün arkasındayım. ‘demiştim ki bana oy veren vermeyen kim varsa diyecek ki biz belki Sinan Bezircilioğlu’na oy vermedik ama iyi ki başkan olmuş’ Bir olacağız, diri olacağız. Biz birlik ve beraberliğin temelini de Öztürk Başkanım ile beraber attık. Kendisin ne kadar büyük bir fedakarlıkta bulunduğunu biliyoruz. Ömrümün sonuna kadar bir can, bir dost ve kardeş kazandım. Birliğin temelini beraber attık ve tüm İYİ Parti ailemiz yeniden birlik olacak ve herkesi kucaklayacağız” diye konuştu. 


KESKİN: “İZMİR’İN ANAHTARINI GENEL BAŞKANIMIZA TESLİM EDENE KADAR…”
Öztür Keskin, “Her ilçeyi gezdik hepimizin de bir birine ihtiyacı var. Mücadelemiz İzmir’in anahtarını Genel Başkanımız Meral Akşener’e teslim edene kadar devam edecek” dedi.