Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri için İYİ Parti seçmenine ve İzmirlilere çağrıda bulundu. 14 Mayıs seçim sonuçlarını da değerlendiren Bezircilioğlu, "İzmirli hemşerilerimizin ve halkımızın teveccühüne teşekkür ediyorum. Tabi ki daha yüksek beklentimiz vardı ama yine de partimizin oy oranını artırarak, milletvekili sayısını artırmak bizi memnun etti. Ancak dediğim gibi daha iyisini beklerdik. Ülkenin genel durumuna baktığımızda da inşallah 28 Mayıs'ta, ikinci turda Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçtirerek ülkenin önünü açtıracağız" dedi. 

"OĞAN'A OY VERENLERLE KAYGILARIMIZ ORTAK"

"Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki 2,5 milyon oy farkının kapanacağına inanıyor musunuz" sorusunu yanıtlayan Bezircilioğlu, "Ben şu iddiadayım, Sayın Sinan Oğan'a oy veren vatandaşlarımız da Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın politikalarından memnun olmadıkları için Oğan'a oy verdiler. Eğer Sayın Erdoğan'ın politikalarından memnun olsalardı, Sayın Oğan'a değil Recep Tayyip Erdoğan'a oy verirlerdi. Gelecek kaygımız Oğan'a oy veren vatandaşlarımızla aynı, ülkenin geleceğiyle ilgili sıkıntılarımız, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğiyle ilgili sıkıntılarımız, kaygılarımız ortak. O yüzden biz bu ortak paydada buluşup, sistemi değiştirip, bu ucube sistemden kurtulup, ülkeyi düzlüğe çıkarmak için el ele çalışacağız" ifadelerini kullandı. 

"MİLLET İTTİFAKI OLARAK SAHADAYIZ"

Millet İttifakı bileşenleri olarak bir araya geldiklerini ve 28 Mayıs için ortak yol haritası belirlediklerini anlatan Bezircilioğlu, "6 partiden oluşan Millet İttifakı'nın tüm bileşenleriyle birlikte sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz il başkanları olarak toplantılarımızı yaptık. İlçe başkanlarımız her ilçede toplantılarını yaptı. Bizim ev sahipliğimizde 6 partinin kadın kolları başkanları bir araya geldi. Son dakikaya kadar sahada olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı Adayımızı seçtirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz ve başaracağız" diye konuştu. 

"İKİNCİ TUR ÇOK DAHA BASİT"

Sandık güvenliği kapsamında 28 Mayıs'ın 14 Mayıs'a göre çok daha sade olduğunu aktaran Bezircilioğlu, "İkinci tur için artık iş çok basite indi. 2 tane aday var, metrelerce oy pusulası yok. Hem oy vermesi kolay, hem sayması kolay, oy pusulalarına sahip çıkması kolay bir ikinci tur olacak. O yüzden çok daha sağlıklı, soru işaretlerine, şayialara sebebiyet vermeyen bir ikinci bir tur bekliyoruz. Umutluyuz, umudumuzu kaybetmeyelim" açıklamasında bulundu. 

"YÜZDE 99,9 KILIÇDAROĞLU'NA OY VERDİ"

Parlamento seçimlerinde İYİ Parti'ye ancak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'a oy veren seçmen pusulalarının hatırlatılması üzerine ise Bezircilioğlu, "İYİ Parti seçmenine şöyle seslenmek istiyorum; ülkenin geleceğine ait kaygılarımızı giderebilmek için Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun etrafında kenetlenelim. Onu seçtirmek için elimizden geleni yapalım. Çok fazla öyle bir durum da yok, ekstrem durumlar olabilir. Bu her türlü kombinasyona açık ama ben bunun yaygın ve genel bir şey olduğunu düşünmüyorum. İYİ Parti seçmeninin yüzde 99,9 oranında Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verdiğine inanıyorum" dedi.