GÜNDEME BAKIŞ - İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi; Mustafa Kayalar hakkında "rüşvet alma" suçunun oluşmadığına kanaat getirildiği, imara aykırı yapılaşma nedeniyle "görevi ihmal" suçu kapsamında değerlendirme yapıldığını belirterek 8 ay hapis cezasına hükmetmiş. İyi hal indirimiyle 6 ay 20 güne indirilen hapis cezası, 10 bin lira para cezasına çevrilmiştir. 

İSTİNAFTAN FLAŞ KARAR

Kayalar bu kararı istinafa taşıdı. Mahkeme; Kayalarla ilgili para cezası kararını da bozarak beraat verdi. Diğer suçlamalarla ilgili de aynı karar verildi.

AKP KAZANSIN DİYE!

Kararı Gündeme Bakış'a değerlendiren eski Başkan Kayalar, "2 sene önce görevden uzaklaştırıldım. 1 yıl dava açılmadı. Görevi kötüye kullanmadan 10 bin TL ceza aldım. Bu bile benim için ağır bir ceza idi. Üst mahkemeye itiraz ettik. Mahkeme 10 bin TL cezayı da bozdu ve beraat verdi. Olan 2 yılımıza oldu. En başından beri bunun bir kumpas olduğunu söylüyorduk. Adelet yerini buldu. Hazlılığımız ispatlandğb Başkanlığım dönemimde çok iyi işler yaptık. Belediyenin AKP'ye geçmesi için kumpas kuruldu. Siyasi bir dava idi. AKP burayı alsın diye yapıldı ama sonuç ortada" dedi.