Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyesi çok sayıda öğretmen bugün saat 16.00’da İstanbul Taksim’deki Türkiye Özel Okullar Derneği binası önünde eylem yaptı.

Aldıkları ücret ve çalışma şartlarından şikayet eden öğretmenler, “Sömürüye, hak gasplarına, görmezden gelinmemize karşı toplandık. Sesimizi patronlar da Milli Eğitim Bakanlığı da duyacak” dedi.

POLİSTEN SERT MÜDAHALE

Öğretmenler, İstiklal Caddesi’ndeki eylemleri sırasında polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre 30 kişi gözaltına alındı.

Öğretmenlerin ters kelepçe ile gözaltına alındığı anlar cep telefonu kameralarına yansıdı. O anlar sosyal medyada paylaşıldı.

KESK: YANLARINDA OLDUĞUMUZU İFADE EDİYORUZ

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun (KESK) resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Güvenceli çalışma koşulları ve insanca bir yaşam için eylem yapan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyelerinin ters kelepçe ile gözaltına alınmalarını kınıyoruz. Öğretmenler derhal serbest bırakılmalıdır. Sorunları acilen çözülmeli ve talepleri yerine getirilmelidir. Güvencesiz çalışma koşullarına karşı ‘Hak verilmez, alınır’ şiarıyla verdikleri mücadeleyi destekliyor, yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz” denildi.

“BASKI ALTINA ALINMASI GEREKEN BU SÖMÜRÜ SİSTEMİDİR”

Özel Öğretmenler Sendikası’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Gözaltına alınan arkadaşlarımız, sağlık kontrollerinin ardından Vatan Emniyete götürülüyorlar. Haklı olan biziz! Baskı altına alınması gereken bu sömürü sistemidir! Arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın” çağrısı yapıldı.