AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısı 3 saatten fazla sürdü. 31 Mart seçimlerinin ardından MYK’yı ikinci kez toplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu toplantıda da partinin değişimi ve dönüşümü açısından önemli değerlendirmeler yaptı.


Yapılan değerlendirmeler arasında AK Partili Milletvekillerinin sosyal medya hesaplarından yaptığı lüks paylaşımlarda konuşulan maddeler arasında yerini alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan paylaşımlara tepki gösterdi. Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un haberine göre Monaco'da ıstakoz, pahalı marka saatler, Maldivler tatili gibi paylaşımlarda bulunan AK Partili vekilleri uyaran Erdoğan, Yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi?" ifadelerini kullandı.


Edinilen bilgilere göre, Erdoğan, “Milletvekili, konumu itibarıyla halkın her zaman gözünün önündedir. Yediğiyle, içtiğiyle, oturduğuyla, taktığıyla, kılık kıyafetiyle daha dikkatli olması gerekmez mi? Benim bu konuda milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil. Herkes milletvekilliği makamının sorumluluğunun farkında olmalı. Milletvekilleri, kendini bir vatandaş gibi konumlandıramaz. Ben herkes gibi saat takıyorum, herkes gibi yemek yiyorum diyemez” dedi. (Hürriyet/Ebru Karatosun)