Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Telegram hesabından geçtiğimiz dakikalarda yaptığı açıklamada, "İsrail ordusunun esirlerini kurtardığı operasyonda korkunç bir katliam yaptığını" belirterek Siyonist İsrail'in "bazı esirleri kurtarmayı başardığını ancak bazılarını da öldürdüğünü" açıkladı.

KASSAM SÖZCÜSÜ İSRAİL'İN BAZI ESİRLERİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ DUYURDU

Soykırımcı İsrail'in, saldırı düzenlediği Nusayrat Mülteci Kampı'nda "çok yönlü savaş suçu" işlediğinin altını çizen Ebu Ubeyde, "Bundan ilk zarar görecek olan İsrailli esirlerdir." uyarısı yaptı.

Siyonist İsrail ordusu, bugün Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki çeşitli noktalarda katliamlar düzenledi ve iki bölgede 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurdu.

Kurtarılan esirlerin Tel Aviv yakınlarındaki Sheba Tel-Hashomer Hastanesi'ne getirildiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken, esirlerin kurtarılması sırasında çıkan çatışmalarda 1 Siyonist İsrail polisinin de Direniş eliyle öldürüldüğü belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Siyonist ordusunun Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere eş zamanlı şekilde kara, hava ve denizden yoğun şekilde düzenlediği saldırılarda 210 Filistinli şehit oldu, en az 400 Filistinli de yaralandı.