GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'de uzunca bir süredir tartışmalara neden olan İnciraltı planları ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın oluşturduğu planlara karşı açtığı yürütmeyi durdurma davasında idare mahkemesinden ret cevabı geldi.

AK Partili Kaya'dan Soyer'e İnciraltı çıkışı... Neden 30 bin parsellik plan istiyorsun! AK Partili Kaya'dan Soyer'e İnciraltı çıkışı... Neden 30 bin parsellik plan istiyorsun!

Soyer'den çok konuşulacak İnciraltı planı açıklaması: Bakanlığın planı burayı betona dönüştürüyor! Soyer'den çok konuşulacak İnciraltı planı açıklaması: Bakanlığın planı burayı betona dönüştürüyor!

AK Partili Kaya'dan Soyer'e İnciraltı ve dava çıkışı... Umutları kırıp yandaşlara yer toplatmak istiyorsun AK Partili Kaya'dan Soyer'e İnciraltı ve dava çıkışı... Umutları kırıp yandaşlara yer toplatmak istiyorsun

Kararı sosyal medya hesabından duyuran AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, konuyla ilgili; "Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere, İzmir'imizin önemli bir değeri olan İnciraltı, sağlık ve termal turizm temalı, yüksek kat olmaksızın, kente devasa bir yeşil alan kazandırılarak planlanmıştır. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nin, Tarım ve Orman Bakanlığımıza açtığı davada, İzmir 6. İdare Mahkemesi yürütmenin durdurulması istemini reddetti. Bu karara itiraz eden odanın talebi, İzmir Bölge İdare Mahkemesi'nin 3. İdari Dava Dairesi tarafından da reddedildi. İnciraltı planları ile kazanan İzmir olacak." ifadelerini kullandı.