GÜNDEME BAKIŞ - İESOB, Çankaya’da Ticaret Lisesi karşısındaki arsayı Konak Belediyesi’nden yanındaki tarihi yapıyı da Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden 30 yıllığına kiraladı. Tarihi yapıyı restore edip Gastronomi merkezine dönüştüreceklerini belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı Yalçın Ata, Konak Belediyesinden 25 yıllığına kiralanan arsaya da otopark inşa edeceklerini açıkladı.

0X0 Iesobden Mega Proje 1709281029352

RÜYA PROJE

Esnaf teşkilatının geleceğini aydınlatacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Ata, "Biz Esnafa hizmete gönül verdik, yüreğimizi ortaya koyduk. Yapılamayanları yapmaya, rüya projeleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İzmir’in kalbinde çok değerli yerleri teşkilatımıza kazandırdık. Kent kültürüne katkı koyacak, ara eleman yetiştirecek merkezimiz, esnaf teşkilatını geliştirecek otopark alanımız için kolları sıvadık" açıklamasında bulunmuştu. 

KONAK BELEDİYESİ’NDEN FLAŞ HAMLE

Konak Belediyesi’nden Şubat ayı meclis toplantısında oybirliği ile kabul edilen 25 yıllık tahsisle ilgili flaş bir hamle geldi. Belediye, tahsisi iptal etmek için harekete geçti. Konuyla ilgili meclisten yeni bir karar alınması bekleniyor.