Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - HÜDA PAR İzmir İl Başkanı Veysi yumlu, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkartmayan ancak 30 ilçede seçime kendi adaylarıyla seçime giren HÜDA PAR'ın il başkanı Yumlu, "Siyasi partilerin kendi programları, logoları ve adayları ile seçime girmeleri asıl olandır. Yerel seçimlerin de kendilerine ait dinamikleri vardır. Bizler kendi adaylarımızla halkımızın karşısına çıkıp halkımızı HÜDA PAR’ın belediyecilik anlayışı ile tanıştırmak istiyoruz. Bu anlamda İzmir’in 30 ilçesinde belediye başkan adaylarımız ile halkımızın karşısına çıkarak HÜDA PAR’ın ilkeleri çerçevesinde bir seçim çalışması yapmaya karar verdik" dedi.

WhatsApp Görsel 2024-02-06 saat 12.14.02_b788c2eb

"GENEL MERKEZİMİZ BÜYÜKŞEHİR'DE ADAY ÇIKARMAMA KARARI ALDI"

"Cumhur İttifakı ile HÜDA PAR arasında bir sorun mu yaşandı" sorusuna yanıt veren Yumlu, "İttifak görüşmeleri genel merkezler tarafından yapıldı. Neticede genel merkezimiz İstanbul, İzmir ve Ankara büyükşehirleri için aday çıkarmayacağını ilan etti. Biz de genel merkezimizin kararı doğrultusunda İzmir’de 30 ilçede belediye başkan adaylarını belirlemek için seçim çalışmalarımıza başladık.  Bize yapılan aday başvurularını değerlendirdik. Neticede 30 ilçede adayımızı belirledik ve genel başkanımızın katılımı ile adaylarımızı ilan ettik. Bu saatten sonra da bize düşen alanda çalışarak halkımızı HÜDA PAR’ın belediyecilik anlayışı ile buluşturmaktır" açıklamasında bulundu.  

"SAHADA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun İzmir'de gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısına ilişkin konuşan Yumlu, "Adaylarımız açıklandıktan sonra gerek tabanımızda gerek halkımız arasında son derece olumlu karşılandı. Halkımız HÜDAPAR’ın dürüst belediyecilik gerçek hizmet anlayışı ile tanıştıkça partimizi daha çok sahiplenecektir. Bizler de seçim sürecinde ortaya koyacağımız çalışmalarla sahada olmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

"ADAYLARIMIZI LİYAKAT VE EHLİYETİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK BELİRLEDİK"

İzmir'de adayları belirlerken kentin sorunlarını bilen isimler üzerinde durduklarını vurgulayan Yumlu, "Aday adayları arasında merkez yoklama usulü ile belirledik. Özellikle adayların İzmir’de ikamet etmesi, İzmir’in sorunlarını bilen ve bu konuda sorunlara çözüm ortaya koyacak, halkımıza hizmet etmeyi önceleyen kişiler arasında belirledik. Ayrıca liyakat ve ehliyet durumlarını da göz önüne alarak adaylarımızı belirleme yoluna gittik" diye konuştu.

"İŞE ALIMDA FIRSAT EŞİTLİĞİ"

"Parti olarak her zaman sahada olmayı ve faaliyet yürütmeyi önceliyoruz" diye Yumlu, "Halkımızın arasında olup dertleri ile dertlenip onlara çare olmaya çalışıyoruz. Şeffaf belediyecilik, işe alımlarda fırsat eşitliği, yeşil ve çevreci belediyecilik anlayışı, kaynakların verimli kullanılması, israf ve yolsuzluklara geçit verilmemesi gibi ilkelerle belediyeyi yönetmeyi hedefliyoruz" dedi.

"GENEL MERKEZİMİZİN ALDIĞI KARAR DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDECEĞİZ"

CHP, AK Parti ve İYİ Parti adaylarının sorulması üzerine konuşan Yumlu, "Her bir parti kendi kriterlerine göre aday belirlemektedir. Başka partilerin adayları üzerinde değerlendirme yapmayı doğru bulmuyoruz. Genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda İzmir’de büyükşehir belediye başkan adayı çıkarmayacağız. Önümüzdeki süreçte de genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"SEÇİMLERE İDDİALI GİRERİZ"

"Bizler seçimlere girdiğimiz her yerde iddialı olarak gireriz" diyen Yumlu, "Belediyeleri kazanmak için de var gücümüz ile de çalışacağız. HÜDA PAR olarak İzmir’in kronikleşmiş sorunlarına çözümler üretmek için var gücümüzle çalışacağız. Halkımız takdir eder ve bize yetki verirse “Huzurlu ve Güvenilir Belediyecilik” anlayışımız ile halkımıza hizmet edeceğimizi belirtmek istiyorum" diye konuştu.

"PARTİMİZİN DÜRÜST VE EMİN ADAYLARINA DESTEK VERİN"

HÜDA PAR İzmir İl Başkanı Veysi Yumlu sözlerini şöyle noktaladı:

Seçimler siyasi partiler arasında bir rekabet yarışıdır ve adaylar arasında belediyeleri daha iyi yönetme yarışıdır. Bu anlayışla yerel seçimlerin huzur ve sükunet içerisinde geçmesini temenni ediyorum. İzmir halkımızdan HÜDA PAR’ın dürüst ve emin adaylarına destek vermelerini istiyorum. Rabbim hakkımızda ve İzmir için hayırlı olanı nasip etsin.