İngiltere'de bir cezaevi hemşiresinin bir mahkumla ilişkiye girmesi yerel basının gündemine oturdu.

Nirali Patel isimli hemşire, belgelerde Hasta A olarak adlandırılan mahkumla ilişkiye başladığında Oxfordshire'daki HMP Bullingdon'da çalışıyordu.

Kıdemli ruh sağlığı hemşiresi Nirali Patel, bire bir seanslar sırasında mahkuma uygunsuz bir şekilde dokunduğunu itiraf etti ve hükümlünün serbest bırakılmasından sonra onunla romantik bir ilişkiye başladığını söyledi.

Hasta A'nın, Hemşirelik ve Ebelik Konseyi'ne, hapishanedeki haftalık toplantıları sırasında Patel tarafından baştan çıkarıldığı söylendi. Mayı ve Aralık 2021 arasında mahkumla, seansları sırasında yakınlaştıkları aktarıldı.

SERBEST KALDIKTAN SONRA İLİŞKİYE BAŞLAMIŞ

Mahkum, Aralık 2021'de serbest bırakıldıktan sonra Patel'in kişisel e-posta adresini aldı ve birkaç kez buluşup cinsel ilişki yaşadılar. Mart 2022 civarında sona eren ilişkileri sırasında Patel, mahkuma 175 pound verdi ve onu sevdiğini, kocasından boşanmak istediğini söyleyen birçok e-posta gönderdi.

Bir e-postasında eski mahkumu düşünmeden duramadığını yazarken, diğerinde "Seni seviyorum ve özlüyorum" diye yazdı.

Kanıtlarda ayrıca, hemşirenin gizli erkek arkadaşıyla hiçbir tıbbi neden olmaksızın hapishanede buluştuğu ve onu olması gerekenden çok daha fazla gördüğü belirtildi.

"BENİ BAŞTAN ÇIKARDI"

Hasta A, nasıl bir araya geldiklerini şöyle anlattı: "Uzun hikaye. Dokunarak ve sözlü yorumlarla beni baştan çıkardığı, kollarımı bacaklarımı okşadığı romantik bir ilişkiye dönüştü."

Hemşire özür diledi ve şunları söyledi: "Hizmet alan başka bir kişiyle bir daha asla kişisel veya cinsel ilişkiye girmeyeceğim. Bu deneyim bana bunun mesleğimi, sağlığımı, onurumu ve bir bütün olarak hayatımı nasıl etkilediğini gösterdi."

Paneli yöneten Rachel Cook ise şunları söyledi: "Bayan Patel, hassas durumdaki Hasta A'ya bakan hemşire olarak görevini kötüye kullandı. Mesleki sınırları aştı ve fiilen zarara neden oldu. Eylemleri onun profesyonelliği ve güvenilirliğine ilişkin temel endişeleri artırdı."