GÜNDEME BAKIŞ- Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü'nin İzmir için yayınladığı hava durumu tahmini raporuna göre hafta sonu sağanak yağış görünmese de bugün'den (Cuma) itibaren Pazartesi gününe kadar İzmir'de parçalı bulutlu bir havanın hakim olcağı bekleniyor. 

77-10

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Meteoroloji Genel Müdrlüğü'nün yayınladığı hava durumu tahminine göre bugün (Cuma) en yüksek 11 dereceleri gören hava sıcaklığının akşam saatlerine doğru 6 derecelere düşmesi bekleniyor. Kış İzmir'de etkisini göstermeye başladı hafta sonu için ise en yüksek 9 en düşük 2 derce olacağı tahmin ediliyor . Kuzeyli yönlerden esen orta kuvvetteki rüzgarın yer yer sert olması beklenirken olumsuz durumlara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. 

78-1

ZİRAİ DON UYARISI

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'ne göre İzmir'in kuzey ve iç kesimlerinde, yüksek kesimlerde orta şiddette don olayı beklendiğinden, başta tarımsal faaliyette bulunan vatandaşlarımız olmak üzere ilgili ve yetkililerin tedbirli olması gerektiğine dair uyarıda bulundu.