Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'e gelerek önce belediye başkan aday tanıtım toplantısı gerçekleştirerek, ardından ilçelerde mini mitingler düzenledi. Özel, 2 gün süren İzmir programı kapsamında dün akşam Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel, Murat Bakan, Milletvekili Ednan Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve aileleriyle yemekte bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan'ın evinde eşli olarak bir araya gelen heyete, İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da  katıldı.

MECLİS ÜYELERİ KONUŞULMADI

Yapılan toplantıda meclis üyeliklerine ilişkin bir görüşme yapılmadığı belirtildi. Aile ve dost sohbeti havasında gerçekleşen toplantıda CHP Lideri Özgür Özel'in Mehmet Ali Çalışkan'a yaptırdığı ankete ilişkin sunum yapıldığı dile getirildi. 

  

TUGAY 44, DAĞ 36 PUANLA BAŞLADI

Anket çalışmasında CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ın oy oranının yüzde 44, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın oy oranının ise yüzde 36 olduğu iletildi. 

KARABAĞLAR'DA SADIK TUNÇ SÜRPRİZİ

Yapılan sunumda, CHP'li belediye tarafından yönetilen Karabağlar'da, AK Parti Adayı Sadık Tunç'un 1 puan önde olduğu aktarıldı. 

BUCA BAŞA BAŞ

Bir diğer sürpriz yaşanan ilçenin ise Buca olduğu, yapılan ankette AK Parti ve CHP adaylarının başa baş çıktığı ve 31 Mart'ta kıran kırana yarış yaşanacağı dile getirildi. CHP’nin adayı Görkem Duman’ın şuanda 2 puan önde olduğu öğrenildi.

Buca'da yaşanacak yarışta ismi CHP’den geçen ancak aday gösterilmeyince İYİ Parti’nin adayı olan Suat Nezir faktörünün de sonuçlara etki edebileceği iletildi. 

Öte yandan Aliağa, Kiraz, Torbalı, Bayındır’da Cumhur ittifakının önde olduğu Kemalpaşa’da ise başa başa bir durumun olduğu kaydedildi.