Yücel sessizliğini bozdu, sert konuştu: 'Partimizin tek rengi olmamıştır. Yapılmak istenen ayrışmaya izin vermem'
banner196

GÜNDEME BAKIŞ- CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Cuma günü başlayacak delege seçimleri öncesi açıklamalarda bulundu. Örgüte seslenen Yücel, “İl Başkanlığı görevine geldiğim günden bugüne kadar, en büyük hedeflerimden biri, ekipçiliği, klikçiliği, adamcılığı reddeden bir anlayışla, birlik ve beraberlik içinde, sadece yerelde ve genelde, iktidara odaklanmış bir örgüt anlayışı yerleştirmekti. Bu hedefimi katıldığım her toplantıda, yaptığımız her çalışmada, bulunduğum her ortamda dile getirdim, getirmeye devam edeceğim. Hiç kimsenin ve hiçbir oluşumun Cumhuriyet Halk Partisini hiçe sayarak veya partiyi kullanarak, kendi çıkarları ve kariyer planları için örgütümüzde kavga çıkarmasına, ayrışma yaratmasına izin vermedim, bundan sonra da izin vermeyeceğim. 31 Mart başarısı ayrıştırarak, ötekileştirerek, gruplaştırarak ya da hizipleştirerek gelmediği gibi, Cumhuriyet de böyle bir anlayışla kurulmamıştır. Hiç bir beklentileri olmadan sadece ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için mücadele eden partililerimizin, bu tarz ayrıştırıcı hareketlere alet olmayacağına yürekten inanıyorum” dedi.

Yücel, sözlerine şöyle devam etti:

“2 yıldır başkanlığını yaptığım örgütümüzün hiçbir üyesi, kapı kapı beraber dolaşıp partisi için oy istediği, sandık başında birlikte nöbet tuttuğu, meydanlarda omuz omuza mücadele verdiği, sokak sokak afiş, broşür dağıttığı, bayrak astığı hiçbir yoldaşını delegelik, başkanlık veya koltuk için ayrıştırmaz, kötülemez ve o yoldaşının emeğini hiçe saymaz. Örgütümüzün hiçbir üyesi haksızlığa uğramış olsa bile, kendi hakkını ararken partisini kamuoyu önünde tartışılır hale getirmez ve kendi elleriyle yükselttiği partisini kendi elleriyle aşağıya çekmeye çalışmaz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir asırlık parti kültüründe, kişilere değil partimize karşı aidiyet duygusu vardır. Başta şahsım olmak üzere tüm yol arkadaşlarımın, demokrasi şöleni dediğimiz parti içi seçimlerimizin parti içi kavgalara veya bölünmelere dönüşmemesi için büyük gayret göstermesi gerekmektedir. Yıllarca şikayet ettiğimiz, artık yeter dediğimiz hizip ve şahsi çıkarlara dayalı siyaset anlayışına el birliğiyle hayır demek zorundayız. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş, Atatürk ilke ve devrimlerinin izinden giden yol arkadaşları olarak rozetimiz de, programımız da, Cumhuriyet ilke ve değerlerine bakışımız da aynıdır. Parti içerisinde yapacağımız seçimler demokrasinin gereği, inandığımız değerlerin peşinden gittiğimizin göstergesidir. Coşkuyla, heyecanla parti içindeki bu demokrasi şölenimizi gerçekleştireceğiz. Kongre süreçlerinin öncesinde ve sonrasında küskünlüklere, kırgınlıklara asla yer vermeyeceğiz. Bu kongrelerimizde, partimizi iktidara taşıyacak kadroları seçeceğimizi aklımızdan çıkarmamız gerekiyor”

PARTİMİZİN RENGİ OLMAMIŞTIR
Yücel, “Yaklaşan mahalle delege seçimleri ve kongrelerimizin yarattığı heyecan, son günlerde renkler ve kendi kendimizi hedef alan manifestolar yüzünden, kamuoyunda tartışılır hale getirilmeye çalışılmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi asla tek renk olmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi kırmızı, beyaz, mavi, yeşil ve bildiğiniz tüm renklerdir. Bu renklerin her biri ayrı ayrı güzeldir ama bir araya gelmedikleri ve kaynaşmadıkları sürece, o göz kamaştıran renk yelpazesini asla oluşturamazlar. Mahalle delege seçimlerimizin ve kongrelerimizin bir rövanş veya hesaplaşma aracı yapılmasına, örgütü ayrıştırarak kendi etrafında bir güç toplama anlayışıyla kongrelere girmeye çalışanlara, partimizin 31 Mart seçimleriyle yakaladığı başarının yarattığı iktidar havasını bozmak isteyenlere, örgütümüz asla izin vermeyecektir. Süslü sözlerle, boş vaatlerle, kişisel gelecek kaygılarıyla Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya çalışanlara bu örgüt asla prim vermeyecektir. Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi, partimizde kavga çıkaran, kavga eden veya bu kavgalara zemin hazırlayan kim varsa, bizim aramızda yeri yoktur. Bizim üyelerimizin kendi partililerini hedef alan manifestolara, allı pullu sözlere ihtiyacı yoktur. Bizim manifestomuz tüzüğümüzdür, parti programımızdır. Bizler İl Yönetimiyle, Milletvekillerimizle, İlçe Başkanlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, Kadın ve Gençlerimizle, Meclis Üyelerimiz ve tüm örgüt emekçilerimizle birbirine bağlı, amaç ve ilke birliği olan büyük bir gücüz. Bu gücümüzü İzmir’e ve Türkiye’ye hizmet etmekten başka hiçbir şey için kullanmayacağız. Tüm üyelerimizin, kendilerine zemin ve destek arayışı içinde olanlara değil, kendi partilerine ve kendi emeklerine sahip çıkarak bu süreçte renkler, ekipler, kavgalar ve vaadler üzerinden yapılmak istenen ayrışmalara asla izin vermeyeceğini biliyor, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde iktidara yürüyen Cumhuriyet Halk Partisinin gücüne güç, birliğine birlik katacak delege seçimleri ve kongrelerimizin, tam bir demokrasi şöleni içinde geçmesini diliyorum”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.