Karşıyaka’daki o itiraz reddedildi! Yetkili Özelleştirme İdaresi
banner196

GÜNDEME BAKIŞ - Karşıyaka’da imar planlarında  sosyal tesis alanı olarak görünen bir alanla ilgili Özelleştirme İdaresi tarafından plan yapıldı. Emsal 1 ve 5 kat olarak belirlendi. 1/5.000 ve 1/1000 imar planı değişikliği onaylandı ve askıya çıkarıldı. Yeni planda Hazineye ait ve imar planlarında sığınma ve huzurevi olarak geçen alan özel sosyal tesis statüsüne alındı.

İTİRAZLARLAR GELDİ

Şemikler Mahallesi 25386 ada 1 parsel için yapılan plana askı süresinde itirazlar geldi. İtirazlar hepsi reddedildi.  Alan özelleştirme kapsamına alındı.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayınlanan kararda şöyle denildi:

“Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı olup özelleştirme kapsam ve programında bulunan İzmir ili Karşıyaka ilçesi Şemikler Mahallesi 25386 ada 1 parsele ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca hazırlanan ve 23/07/2020 tarihi ve 2792 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile onaylanan Özel Sosyal Tesis Alanı (Yenençok:5 kat) kullanım kararı getirilmesine yönelik 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikli ve 1/1.000ölçekli uygulamalı imar plan değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazların reddedilmesine, iş bu karar gerekçelerinin yerine getirilmesi hususunda Özelleştirme İdaresi Başkanlığının yetkili kılınmasına, 3194 sayılı İmar Kanununun ek 3’üncü maddesi ve 4046 sayılı Özelleştirme uygulamaları hakkında kanunun3’üncü ve geçici 29’uncu maddeleri ile 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 8’inci maddesi gereğince karar verilmiştir”  

 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.