İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Karabulut: Planlar hala çıkmadı kırgınız!
banner196

Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, İnciraltı planlarının hala askıya çıkmadığı için kırgınlık yaşandığını anlattı. Yakın bir tarihte Ankara çıkarması yapacaklarını kaydeden Karabulut, AK Partili yetkilileri ve belediyeleri İnciraltı planları için birlik olarak harekete geçmeye davet etti. Planlarının gecikmesinin kamu zararı yarattığını ifade eden Karabulut, “AK Parti İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atila Kaya, hükümet adına bizlere 1 Ocak 2022’ye kalmadan planlarınız askıya çıkacak demişti. Biz de tabi ki umutlu bir şekilde bekledik. İnciraltı planlarımız uzun zamandır süregelen bir serüvendi. Bu serüven için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatlarıyla 2016 Kasım ayında yeni bir planlama süreci başlamıştı. O günden bugüne süregelen çalışmanın 2022’ye sarkmayacağı beklentisi içindeydik. Bugün planlarımızın askıda olmaması bizlerde bir kırgınlık yarattı. Çünkü hükümetimiz her konuda hızlı bir şekilde çalışmalarını tamamlıyor. İnciraltı’nda da aynı hızı göstereceklerini beklemiştik. Bu süreçlerde bürokrasi kapsamında birtakım gecikmeler olduğunu duyduk. Alında bürokratik engeller tüm Türkiye’nin sorunu. İnciraltı’nın planlanması bir kamu yararıdır. Planlamanın gecikmesi de kamu zararı doğurmaktadır. Devletimizin, hükümetimizin ve belediyelerimizin çok hızlı şekilde hareket etmesini bekliyoruz. Bugünden sonra tüm kurumlarımızın var gücüyle İnciraltı’nın planlanması konusunda çaba ve gayretlerini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.  

İNCİRALTI’NIN 40 YILLIK RÜYASI GERÇEK OLSUN” 

Tayfun Karabulut, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’e olan sevgisini İnciraltı planlarıyla taçlandıracağına inandıklarını aktararak, “2020 Ağustos ayında Cumhurbaşkanımıza yaptığımız çağrıyla hız kazanan İnciraltı planlama sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımızın İzmir’e duyduğu ilgi ve sevgiyi İnciraltı planlarının askıya çıkması müjdesiyle taçlandırmasını bekliyoruz. Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, İnciraltı konusunda ciddi bir özveride bulundu, kendisine teşekkür ziyareti gerçekleştirme arzusundayız. Bu kapsamda Tarım Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, Çevre, İklim ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u da ziyaret etmek istiyoruz. AK Parti İzmir Milletvekili Sayın Mahmut Atilla Kaya ile bu ziyaretleri planlamak istiyoruz. Yaşadığımız sürecin sona ermesi, İnciraltı’nın 40 yıllık rüyasının bir an evvel gerçek olması için ziyaret taleplerimizin kabul edilmesi bizleri mutlu edecektir. Hükümetimiz İzmir’e önem veriyor, değer veriyor, bunu İnciraltı ile taçlandıracaklarına inanıyoruz” diye konuştu.  

“EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK” 

Planlamaların hayata geçmesinin İzmir’e başta ekonomi olmak üzere birçok alanda katkı sağlayacağını belirten Karabulut, “Bu planlar hayata geçtiğinde İnciraltı nitelikli yeşil alanlara kavuşacak, sağlık turizmiyle İzmir’e ciddi bir istihdam kaynağı yaratacak. Devletimizin ekonomik seferberlik içinde olduğu bu günlerde 10 milyon dolar yabancı sermayeyi İzmir’e getirecek. Bu sebeplerle İnciraltı planlarının bir an önce hayata geçmesini umutla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.  

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İsmail Yorguncu 8 ay önce

İnciraltı planlamasının askıya çıkarılmamasının hiç bir haklı nedeni kalmamıştır.Bundan özellikle olanları bilib sözler verip unutanların hepsi sorumludur. İşsizler ordusu sivil toplum örgütlerinin amacı ise bambaşkadır. Artık hükümet ve Cumhurbaşkanının bunu hemen ele alması, sonuçlandırması, İzmir için, hükümetin başarılı bir icraatı için, ekonomimiz için ve yöre halkı için çok önemlidir,hayatidir. Lütfen yetkililer bunu anlasınlar.Ülkeme//İzmr'e hizmetse, işte İnciraltı planlaması önünüzde, lütfen yarım asırlık olayı çözelim.Yardımcı olanlardan Allah razı olsun

Avatar
İzmirli 8 ay önce

Planların gecikmesi sadece ve sadece sermaye sahiplerine hizmet ediyor. Araziler Zor durumda olan Gariban toprak sahiplerinin elinden çıkıyor. Sermaye sahipleri daha fazla arazi alabilmek için planların biraz daha gecikmesini isterler

Avatar
Uğur 8 ay önce

Tüm siyasiler, bürokratlar, sivil toplum İnciraltı planı konusunda hemfikir ama nedense plan çıkmıyor bir türlü... Bizleri bıktırıp yerlerimizi elimizden almak mı istiyorlar anlayamıyorum... Lütfen artık bu sefer sıradan vatandaş için plan yapılsın, sadece zenginler için değil...

Avatar
Zeynep 8 ay önce

İnciraltı imarı için verilen sözlere ne oldu.Yazik buradaki halkın dayanacak gücü kalmadı.İzmirin en kıymetli en güzel en değerli yerlerinden biri olan İnciraltı şu an mezbele bir şekilde planlamayı bekliyor.Lutfen buraya en kısa zamanda ilgelenin tüm yetkililere sesleniyoruz .Neden gecikiyor kim ve kimler engel oluyor.Umutla bekliyoruz bir an evvel planların çıkmasını.

Avatar
ülker 8 ay önce

Dayancak gücümüz kalmadı.planların biran önce çıkmasını bekliyoruz.

Avatar
Hüsniye 8 ay önce

Yeter artık 40 senedir çözülemeyen bekleyenleri umutsuzluğa iten İnciraltı imar planı artık herkim ne sebeple engel oluyorsa lütfen artık vicdanınız sızlasında bu engel kalksın.Halk mallarını satsin da bir takım güçler mi ele geçirsin diye bekleniyor. İzmir'in en güzel yeri boş boş umutsuz bir şekilde bekliyor. Tapulu malımıza bir çivi bile cakamiyoruz.Lütfen yetkililer elinizden gelenin fazlasını bu mağdur halk için yapın.

Avatar
Sadık bolel 8 ay önce

Acaba bizleri bugüne kadar oyalama sebebleri ne olabilir bizlerin vefatını mı bekliyorlar nasılsa çocukları satar zihniyetiyle mi düşünüp oyaliyorlar avukat birde millet vekili sayın Atilla Kaya bizlerle köşe kapmaca oynamasını seviyor galiba bizim oyun oynayacak zamanımız yok acaba bizleri oyalayarak pirim yapıyor desem ihtiyacı yok bu gün imara açılsa hayata geçmesi 3 sene bununda göz önüne getirmek lazım

Avatar
Hayim Danon 8 ay önce

65 senedir bekliyoruz ve vergilerini veriyoruz.Aile büyüklerimiz imar özlemi içinde gittiler.Babamiz 1955 de arsayı aldı 1982de kiyı kenar kanunu çıktı bizi kıyıdan en az 500m uzakta olmamıza rağmen bizi kiyı kenar'a dahil ettiler.Yani komşularımıza imar çıksa dahi biz faydalanamıyoruz.Bu haksızlığın bir an evvel giderilmesini rica ediyoruz Zaten kiyi ile aramıza 2 adet yol geçtiğinden kıyı kenar özelliğini kaybetmiştir.

banner235