CHP İzmir'den rozet şov! Kılıçdaroğlu: "CHP'li olmak zordur adalet yürüyüşümüz bitmedi"
banner196

Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı tarafından organize edilen toplu üye katılım töreni Kültürpark Celal Atik Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, PM Üyeleri, İzmir Milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

KILIÇDAROĞLU: "CHP'Lİ OLMAK SIRADAN BİR OLAY DEĞİLDİR"

Üye katılım töreninde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bürokratlara yanlışa imza atmayın, adaleti savunun diye çağrı yaptım. Yasalara uygun davrandığınız sürece sizin yanınızda olacağız endişelenmeyin, dedim. Aramızda bulunan 17 imam kardeşimize teşekkür ediyorum. Onlardan  kul hakkı yiyenlerden taraf olanlardan uzak durmalarını istiyorum. Biz adaleti, iyiliği, eşitliği, savunuyoruz. Birlikte olursak güçlü olacağız. Hep birlikte Türkiye'yi aydınlığa çıkaracağız. Karamsarlığa kapılmaya hakkımız yok. Madem ki en zor koşullarda bağımsızlığı getirdik mandayı reddettik, şimdi Cumhuriyetin 2. yüzyılına hazırlanırken birlikte mücadele edeceğiz. Bu ülkeye huzuru, kardeşliği, barışı getirinceye kadar... CHP'ye katılmak  yeni sorumluluklar üstlenmektir. Artık üyemiz sıradan kişi değildir, partisini, halkı, halkın sorunlarını bilecek, o sorunların nasıl çözeceğini karşındakine sabırla aktaracak. CHP'li olmak sıradan bir olay değildir, bağımsızlık mücadelesi veren Mustafa Kemal'in ve arkadaşlarının arkasında durmak demektir, CHP'li olmak demek hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye'yi inşa etmek demektir. Kadın erkek eşitliğini savunmak, İstanbul sözleşmesini yeniden yürürlüğe koymak demektir. İşsizlikle mücadele,  acıya, gözyaşına karşı durmak demektir, herkesin inancına, kimliğine, yaşam tarzına saydı duymak demektir, yaşanan dramı içselleştirmek, bu ülkede yaşayan 85 milyon insanın güler yüzlü olmasını sağlamak, dertleriyle dertlenmek demektir. CHP'li olmak sıradan bir olay değildir" dedi. 

"SİYASETİ HALK İÇİN YAPIYORUZ SARAY BESLEMELERİ İÇİN DEĞİL"

Kılıçdaroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: 

Nerede çalışırsan çalış, ister bakkal, ister fabrika, ister tarlada olalım, bu ülkenin insanları huzuru hak ediyor. Yoksulluğu hak etmiyor, hakça bölüşmeyi hak ediyor. Biri yer biri bakarsa kıyametin kopacağını atalarımız söyledi. CHP herkesin karnının doyduğu bir Türkiye demektir. CHP'li olmak demek adaletten yana tavır takınmak demektir. Adaletli olmak demektir, kainat adalet üzerine inşa edilmiştir. Sınava girip Türkiye'de derece alan, sözlü sınavda elenen gençlerin hakkını hukukunu sonuna kadar savunacağız. Kimse unutmasın TUİK'in önüne işçinin, memurun, emeklinin hakkını savunmak için gittik, savunmazsanız o zaman niçin siyaset yapıyorsunuz? Biz siyaseti halk için yapıyoruz, saray beslemeleri için değil, biz siyaseti çocuklarımız için yapıyoruz, bir avuç yandaş için değil. Bu ülkede bir tek çocuk huzursuzsa, anne besleyemiyorsa çocuğunu hiç birimizin uyumaya hakkı yok. Birlikte çalışacağız ta ki en son evladımız da yatağa huzurla yatana kadar. Bütün haksızlıklara karşı mücadele edeceğiz. Haksızlıklara karşı mücadele etmiyorsanız siyaset yapmanıza gerek yok. Üniversite bitirmiş hala iş arıyor, birileri 5 yerden maaş alıyorken birileri iş bulamıyorsa düşünmeniz lazım. CHP'li olmak, adaletten, doğruluktan yana olmak demektir.

"MİLYONLARCA İŞSİZ VARKEN SINIR KAPILARINI NASIL AÇIYORSUN"

CHP'li olmak mazlumdan, Haktan yana olmak demektir. Yoksulun da yaşayabileceği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Yeni katılan arkadaşlar bilmeli ki CHP'li olmak sıradan bir olay değildir. Ülkenin sorunlarına kilitlenmek demektir, sorunların nasıl çözüleceğini bilmek demektir. İşsizle, kırsalda yaşayanla, öğrenciyle karşılaştığınızda neyin nasıl çözüleceğini her ortamda anlaşılır bir dille anlatmak demektir. CHP'li olmak zor bir iştir. CHP'li olmak demek dışarıdan mercimek ithal etmemek demektir, buğday, pamuk ithal etmemek demektir, kendi çiftçisini desteklemek demektir. Beşli çetelere devleti teslim etmemek demektir. Hiç kimse endişe etmesin, hakkı, hukuku ve adaleti savunuyorsak, 5'li çetelerden fakirin hakkını sormak benim temel görevim olacaktır, en büyük destekçim sizler olacaksınız. En büyük destekçim bu ülkenin insanları olacak. Milyonlarca işsiz varken, milyonlarca göçmene kapıları açıyor, sınırları yol geçen hanına çeviriyorsanız buna karşı durmak CHP'nin görevidir. Sınır namustur yazar bütün sınırlarda. Nasıl oluyor da uyuşturucu baronları at koşturuyor bu ülkede.

“O UYUŞTURUCU BARONLARININ BURNUNDAN GETİRMEZSEM SİYASETİ BIRAKIRIM”

Gazeteci hapiste, avukat hapiste, 80-90 yaşında olan içeride uyuşturucu baronları dışarıda, o uyuşturucu baronlarının burnundan getirmezsem siyaseti bırakacağım. En büyük gücüm sizsiniz siz, kadını erkeği, yaşlısı, genci, bu hak mücadelesi hak. Adaleti savunuyorsanız, yoksulluğa karşıysanız bize katılın. Birileri haram ile besleniyor helal lokma yemek istiyorsanız bize katılın. Çiftçiden üreticiden yanaysanız bize katılın. Türkiye 2. Yüzyıla adım atıyor Cumhuriyetimizi 2. Yüzyılda demokrasi ile taçlandıracağız. Herkesin özgürce gezdiği, herkesin karnının doyduğu, kadının ve erkeğin eşit olduğu, kadına  şiddetin asla affedilmediği bir Türkiye, bunu yapacağız, başaracağı”

“ADALET YÜRÜYÜŞÜ DAHA BİTMEDİ”

Mücadelemiz kutlu olsun, bu mücadele hak mücadelesi, bu mücadele devleti yöneten hiç kimsenin birilerinin önünde eğilmemesi mücadelesi, ülke ülke dolaşıp para dilenmemek mücadelesidir. Adalet Yürüyüşü daha bitmedi daha yolun başındayız. Demokrasi gelene kadar mücadelemiz devam edecek. Hepinize yürekten teşekkür ederim, beraber Türkiye; önce adalet, önce demokrasi, önce insan hakları, önce hak hukuk adalet diyoruz.”

YÜCEL: "KURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİNE HOŞ GELDİNİZ"

Programın açılış konuşmasını yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Vatan işgal edildiğinde, kurtuluşun ilk ateşini yakan Gazeteci Hasan Tahsin’in, Kadifekale’ye ilk Türk bayrağını çeken Teğmen Celil’in, İzmir’i kurtuluşun ve kuruluşun kenti ilan eden Mustafa Kemal’in şehri İzmir’de; bugün Cumhuriyet Halk Partisine katılarak, yeni bir kurtuluş mücadelesine güç verecek, Türkiye’nin adil, çağdaş ve refah içinde olacağı günlere kavuşmasını sağlayacak sizleri, yani aramıza yeni katılacak olan tüm vatandaşlarımızı saygıyla ve sevgiyle selamlıyor, Evinize, Yuvanıza ve Cumhuriyet Halk Partisine hoş geldiniz diyorum" dedi.

"İZMİR'DEN TÜRKİYE'YE MESAJDIR"

Yücel açıklamasını şöyle sürdürdü:

Bugün aramıza, geçmişte farklı partilerde siyaset yapmış olan vatandaşlarımızla birlikte, ilk kez bir siyasi partiye üye olacak binlerce İzmirli vatandaşımız katılacak. Ülkenin, AKP iktidarı tarafından yoksullaştırıldığı, yalnızlaştırıldığı ve kutuplara ayrıldığı bir dönemde, sizlerin CHP’ye üye olmaya; Sayın Genel Başkanımızın “Bize Katılın” çağrısına uyarak aramıza katılmaya karar vermeniz, İzmir’den tüm Türkiye’ye verilen bir mesajdır. Bu mesaj, AKP iktidarından ve Saray yönetiminden kurtulmak isteyen halkımıza güç, moral ve umut verirken, Saltanat sarhoşluğu içinde bulunan iktidar sahiplerinin umutlarını kıran, hayallerini yıkan, zorbalıklarına son verecek olan bir mesajdır. İzmir’de il başkanlığımız ile birlikte, tüm ilçe başkanlıklarımızın yürüttüğü saha çalışmalarında, partimize katılmak isteyen, ülkenin geleceği için Altı Ok’un çatısı altında mücadele etmek isteyen vatandaşlarımızın inanılmaz bir artış göstermiş olduğuna şahit oluyoruz. Bu artış, halka dokunan ve dürüst politikalarla çözüm üreten CHP’nin, AKP’nin aksine halkı yalnız bırakmamasından ve millete sırtını dönmemesindendir.  Tıpkı bugün sizlerin burada oluşturduğu bu eşsiz manzara gibi, her gün gerçekleşen yeni katılımlar bizleri hem gururlandırıyor hem de yaklaşan millet iktidarımıza olan inancımızı artırıyor.

"YORULMAKSIZIN ÇALIŞACAĞIZ"

Aramıza katılacak tüm yeni yol arkadaşlarımız, bu katılımla birlikte, çıkarsız ve beklentisiz bir şekilde, Türkiye’nin kurtuluş mücadelesine nasıl ortak olunacağını da gösteriyor. Bugün CHP’ye katılacak olan sizler, yetim hakkının hiçe sayıldığı, bir avuç çeteye geleceğimizin satıldığı, saltanat uğruna adaletin yok edildiği saraylılara yandaş olmayı değil; Atatürk’ün ve şehitlerimizin yaktığı bağımsızlık meşalesi sönmesin, Türkiye huzurun, eşitliğin ve hakça paylaşımın ülkesi olsun, ülkede yaşanan tüm acılar son bulsun diye, “Bu ülkeye Adalet Ya Gelecek, Ya Gelecek” diyerek gecesini gündüzüne katan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye yoldaş olmayı seçtiniz. Bugün CHP rozeti takacak kıymetli yol arkadaşlarımız, İzmir’deki 30 ilçe başkanlığımızın ve il başkanlığımızın, sizlerin de evi olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Biliniz ki, hem parti binalarımızın kapıları, hem de gönül kapılarımız sizlere her zaman sonuna kadar açık olacaktır. Sayın Genel Başkanım,  Kültürlerin kaynaşıp zenginliğimiz, demokrasinin ve çağdaşlığın yükselip aydınlık geleceğimizin habercisi olduğu, Milletvekili olduğunuz güzeller güzeli İzmir’imizde, yeni katılımlarla birlikte şimdi daha güçlü ve daha kararlıyız. Ülkenin yarınları için, Kurulacak Millet İktidarı için, çizdiğiniz yolda, geceli gündüzlü çalışarak, vatandaşlarımızla birlikte olmaya devam edeceğimize, yorulmaksızın çalışacağımıza, bir kez daha söz veriyoruz.   Sizlerin huzurunda, partimizin üyesi olmayı seçerek, bugün aramıza katılacak tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Vatan ve Millet yolunda, korku ve yorulmak bilmeden çalışacak tüm yol arkadaşlarımız; Evinize Hoş Geldiniz.

YILMAZ GÜNEY'İN KIZ KARDEŞİ DE CHP ROZETİ TAKTI

Yeni üyeler arasında; Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı yapan Doğan Erdin, Roman vatandaş Nazlı İnce, AK Parti eski Üyesi İlker Alkız, Yılmaz Güney'in kardeşi Güzide Sayıl, Milli Sporcu ve Judo Antrenörü Münir Tunç, Doktora öğrencisi Ezgi Aydın yer aldı.

İNCE: "İKTİDARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE"

Atatürk Üniversitesi Yerel Yönetimler Öğrencisi Roman Kökenli Nazlı İnce, “ Türkiye’de 5 ila 7 milyon arasında roman vatandaş yaşamaktadır. Eğitim olanaklarına ulaşmakta en çok zorluk çeken romanlardır, en çok işsiz yine roman kökenli vatandaşlardadır, suça bulaşma oranı da en yüksek yine Romanlardadır da. Roman Eylem Planı hazırlanırken biz roman gençlerinin ve kadınlarının fikri alınmalı Ne yazık ki biz romanların mülteci kadar değeri yok. Biz roman kadınlar gelmekte olanın, gelenin bizlerin sorunlarına ve derdine çare olacağına inandığımız Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ediyoruz, iktidarda görüşmek üzere. “

SAYIL: "ARANIZA DÖNDÜM ÇOK MUTLUYUM"

Türk sinema tarihinde yer etmiş  aktör Yılmaz Güney'in kız kardeşi Güzide Sayıl  “ Şunu düşünmesin anne babalar çocuklar karnelerini aldılar onlara ne hediye vereceğiz sevgimiz onlara en güzel hediye. Uzun bir zaman önce bir kanser hastalığına yakalandım ve ara verdim siyasete ama atlattım o hastalığı ve  şimdi tekrar aranızda döndüm çok mutluyum, sizleri çok seviyorum.”

TUNÇ: "EMEKÇİ VE YOKSUL KARDEŞLERİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Milli Sporcu Münir Tunç , “Bu salon 25 yıllık spor hayatımın yuvası burada yüzlerce çocuğumuzu judo sporu ile buluşturduk siz de spor yuvamıza hoş geldiniz Sayın Genel Başkanım. Sporcularımız en çok Basmane ve çevresinden geliyor, bizler de emekçi ve yoksul kardeşlerimizi korumak için çalışıyoruz” dedi.

AYDIN: "BULAŞIKÇILIK YAPIYORUM"

Doktora Öğrencisi Ezgi Aydın, “KPSS sınavına girdim ancak puanımız ne kadar yüksek olsa da mülakattaki adaletsizlikler yüzünden elendik ve elenmeye devam ediyoruz. Ben doktora öğrenciyim Sanat ve Felsefe alanında doktora yapıyorum ancak YÖK tarafından okullara akademisyenler için yeterli kadro verilmiyor, zenginin faiz borcunu sileceğinize öğrencinin kredi borcunu silin. 33 yaşındayım ve bizler büyüdük okuduk, yaptığımız her iş başvurusu, çaldığımız her kapı yüzümüze kapandı. Özel bir firmada yarı zamanlı asgari ücretin altına bulaşıkçılık yapıyorum”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.