Büyükşehir’den körfezin temizliği için dikkat çeken hamle! Yeni şirket kuruldu
banner196

Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den körfezin temizlenmesi noktasında önemli bir hamle geldi. Başkan Soyer’in talimatıyla belediyenin iki şirketleri İzenerji ve İzdoğa ortaklığında İzmir Arıtma Teknolojileri A.Ş ismiyle yeni bir şirket kuruldu.

YÖNETİMDE İKİ İSİM

Yeni kurulan şirkette İzenerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan Türkoğlu ve İzdoğa Yönetim Kurulu Başkanı Güven Eken birlikte görev alacak. Tüm iş ve işlemleri yine birlikte yürütecekler. Şirketin sermayesi ise 1 milyon TL olarak belirlendi.

ŞİRKETİN FAALİYET ALANI

Şirketin faaliyet alanı şu şekilde olacak:

1.Şirket, çevrenin korunması, iyileştirilmesi, kırsal ve kentsel alanda arazinin ve doğal kaynaklar en iyi şekilde korunması; su, toprak ve hava kirlenmesinin önlenmesi, sağlıklı kentleşmenin sağlanması için faaliyetlerde bulunur. Çevrenin korunması, iyileştirilmesi ve çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunur ve bu faaliyetleri destekler, endüstriyel, evsel vesair her türlü atığı toplar, değerlendirir, bertaraf eder, dönüşüm yoluyla yeniden kazandırır, hurda vs. ile ilgili tüm iş ve işlemleri gerçekleştirir.

2.Yurt içinde ve yurt dışında her türlü atığı toplanması, taşınması, biriktirilmesi, ayrıştırılması, laboratuvarda tahlil ve analiz edilmesi, termik, biyolojik vb. mevzuatın öngördüğü şekillerde bertarafı ve geri kazanımı, deniz araçlarından kaynaklanan atıkların toplanması, taşıması, bertarafı ve geri kazanımı, atıklardan elektrik enerjisi üretimi işini gerçekleştirir. Her türlü metal, plastik ve mamul maddenin ve hurda haline gelmiş malzemenin ticaretini, ihraç ve ithalini yapar, metal olan veya olmayan her türlü atık ekonomik ömrü kalmamış tesis. yapı, gemi ve sistemleri parçalayarak hurda olarak ekonomiye kazandırmak için ekipman ve şantiyeleri kurar, kamu kuruluşları ve özel kuruluşlar açmış olduğu ve açacak olduğu inşaat ve hurda ihalelerine iştirak eder, taahhüde altında kalan işleri tamamlar veya sorumluluğu altında taşeronlara vererek taahhüdü yerine getirir

3.Şehir içme suyunun temini ve kalitesinin araştırılması için etüt, müşavirlik ve proje hizmetlerini temin etmek tesislerini kurmak yeraltı ve yüzeysel sulama tesislerinin kurulması için etüt, proje, müşavirlik hizmetlerini ifa etmek ve kurmak, tarımsal suları ve sulama tekniklerinin incelenmesi etüdü projelendirilmesi ve kurulması faaliyetini gerçekleştirir

4 Deniz, körfez gibi su taşımacılığı konularında etüt proje ve müşavirlik hizmetlerini verir. kara, deniz ve hava taşımacılığı yapar. Bu kapsamda şehir içi karayolu yapısını trafik düzenini etüt etmek, projelendirmek; Demiryolu ve raylı sistem konularında etüt ve projelendirme ile müşavirlik hizmeti vermek. Toplu Taşıma hizmetleri konularında taahhütte bulunmak, taşımacılık yapmak konularında faaliyet gösterir

5 Evsel ve Sanayi atık sularının genel ve ön etüt projelendirmesi yapmak atık suların toplama ve arıtılması konusunda tesisler kurmak, taahhütlerde bulunmak deniz, körfez, akarsu yüzeysel suların temizlenmesi konularında etüt, proje ve müşavirlik hizmetleri vermek, tesisler kurmak, işletmek faaliyetlerinde bulunur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner226