GÜNDEME BAKIŞ - CHP Çiğli İlçe Başkanlığı, birlik ve beraberlik toplantısı düzenledi. Eski ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyelerinin yer aldığı toplantıda seçime yönelik hazırlık ve çalışmalar masaya yatırıldı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, yapılan toplantıda Çiğli örgütüne flaş bir açıklamada bulunarak, "Çiğlili milletvekili" çağrısı yaptı. 

“O MASAYI MASA YAPAN, O MASAYI YÜRÜTEN KEMAL KILIÇDAROĞLU”

21 Mart'ta Ankara'ya gideceğini kaydeden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Heyecan var mı? 20 küsur sene sonra tek adam rejimini oluşturan, ülkeyi demokrasiden uzaklaştıran yapıyı değiştirmeye ramak kaldı, 56 gün kaldı, evet hızlı bir süreç olacak. Pazartesi günü itibariyle milletvekilleri dosyalarını alacak, sonra hangi illerde ortak seçime gireceğimiz belli olacak. İzmir de muhtemelen ortak yürüyeceğimiz bir il olacak. O masa zor kuruldu; kuranın adı Kemal Kılıçdaroğlu, o masa zor yürüdü yürütenin adı Kemal Kılıçdaroğlu, o masayı masa yapan, muhalefeti iktidara yaklaştıran,  tüm seçmen kitlelerini birleştiren ve Anadolu’dan yürüyen Genel Başkanımız bugün Cumhurbaşkanı adayı. Dün  Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, diye söylediğimizde bize inanmayanlar şimdi onun adaylığına saygı duyuyor ve evet kazanacağız da” ifadelerini kullandı. 

“GÖREVİ DE YETKİYİ DE ALDIM VE GİDİYORUM”

Başkan Utku Gümrükçü, konuşmasında partililerden bir de yetki istedi. Gümrükçü, Çiğli’den 40 yıldır Milletvekili çıkmadığını anlatarak, artık Çiğli’den milletvekili adayı çıkması anlamında çalışacağını dile getirdi. Gümrükçü, “Ben size söz verdim dedim ki Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız olacak ve ben sözümü tuttum. Şimdi sizden sözü alıyorum Genel Başkanımızı, Cumhurbaşkanı yapacağız. Peki, Çiğli ne olacak şimdi sizden sözü aldım bir de yetki istiyorum, 40 yıldır milletvekili çıkaramıyoruz. 2. Bölgede oy  farkını yaratan Karşıyaka ve  bir de  Çiğli var. Bizim de içimizden birisi olsun, bizimle alın teri dökmüş, emek vermiş olsun, genç olsun kadın olsun;  elbette takdir partinin ama yetki istiyorum sizin delegeniz, ilçe başkanınız, belediye başkanınız olmuş bu kardeşiniz olarak  adaylık başvurusundan sonra Çiğli’den milletvekili çıkarmak için bana yetki veriyor musunuz? Ben Salı Çarşamba müsaadenizle Ankara’ya gideceğim .  İzmir’den Genel Başkan Yardımcılarımız Bülent Tezcan ve Muharrem Erkek sorumlu ama ben 8 kişilik komisyonun tümü ile görüşeceğim,  Çiğli’nin sevdasını, hasretini,  talebini önce Genel Başkanımıza daha sonra da Genel Başkan Yardımcılarımıza İleteceğim. Umuyorum ki  İlçemizden bir ismi de sizi temsil etmesi için TBMM’ye göndereceğiz. Ben görevi de yetkiyi de aldım, gidiyorum” diye konuştu.