GÜNDEME BAKIŞ-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir programında Halk Konut projesi kapsamında Dilber Apartmanı temel atma töreninde Çiğli Belediyesi işçileri eylem yapmıştı. Programın sonunda ise işçiler ile korumalar arasında arbede yaşanmıştı. 

Bu olay sonrası Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ve İlçe Başkanı Mert Özcan CHP Liderini ziyaret etti. Özcan, yaşanan olayları Genel Başkanla istişare ettikten sonra, “Bayraklı’da 15 Ocak Pazar günü, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Halk Konut projesi kapsamında İzmir depreminde yıkılan Dilber Apartmanı’nın temel atma töreninde yaşananlar nedeniyle üzüntülerimizi belirtiyoruz.

Genel Başkanımıza yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz” açıklamasını yaptı. 

AK Partili Dağ'dan CHP liderine arbede çıkışı: İzmir'in huzurunu kaçırmayın! AK Partili Dağ'dan CHP liderine arbede çıkışı: İzmir'in huzurunu kaçırmayın!

Açıklama şöyle:

“DİSİPLİN SÜRECİ BAŞLATTIK”

Dün Ankara’da Genel Başkanımızla yaptığımız görüşmede üzüntülerimizi dile getirdim ve yürüteceğimiz süreç ile ilgili bilgi verdim.

Çiğli İlçe Örgütü olarak o gün alanda bulunan ve olaylara karışan parti üyeleri ile ilgili disiplin sürecini başlattık. İncelemelerimiz ve disiplin süreci ile ilgili detaylı açıklama daha sonra yapılacaktır.

Bu vesileyle bir kez daha Bayraklılı depremzedelere de üzüntülerimizi iletiyoruz, her daim yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.