Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Göztepe ile Altay Spor Kulüplerinin 2022 yılının Kasım ayında yapılan müsabakasında, istenmeyen olaylar yaşanmış, stat karışmıştı. Tribünden atılan bir işaret fişeği, Göztepeli taraftarı yaralamış, korner direğiyle Altay Kalecisi Ozan Özenç'e saldıran taraftar tutuklanmıştı.

Göztepe-Altay derbisinde karar çıktı!  19 kişi tutuklandı Göztepe-Altay derbisinde karar çıktı! 19 kişi tutuklandı

Göztepe-Altay maçına damga vurmuştu! Kaleci Ozan şikayetçi olmadı Göztepe-Altay maçına damga vurmuştu! Kaleci Ozan şikayetçi olmadı

POLİSLERE SORUŞTURMA İZNİ

Olaya ilişkin kovuşturma süreci devam ederken, İzmir Valiliği'nden stadın ve taraftarın güvenliğinden sorumlu olan polis memurlarının yargılanmasına ilişkin "Soruşturma izni" verdiği öğrenildi. İzin belgesi İzmir Valiliği tarafından, İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne tebliğ edildi.

NELER OLMUŞTU?

Göztepe ve Altay arasındaki polemikler maçtan haftalar önce başlamış, maçın taraftarsız sahada oynanmasına ilişkin görüşmeler İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından iptal edilmişti.

KORNER DİREĞİYLE HAKEME SALDIRMIŞTI

Maç başlamış ve her iki tarafın da yoğun tezahürat ve sloganlarıyla, 19'uncu dakikada gerginlik üst düzeylere çıkmıştı. Altay tribününden yakılan işaret fişeği, Göztepe tribününe fırlatılmış, Göztepe taraftarı Mehmet Çakır'ın yüzüne isabet etmiş ve Çakır yaralanmıştı. Hakem maçı durdurmuş, alana  ambulans çağrılmışken, bir Göztepe taraftarı stada atlamış ve köşe direğini sökerek Altay Kalecisi Ozan Evrim Özenç'e saldırmıştı.

Yaşanan olayların ardından güvenlik güçleri şüphelileri yakalayarak, gerekli işlemleri yapmış ve konu savcılığa intikal etmişti. Statta görevli olan polis memurları, polis müfettişine ifade vermişti. Görevli polislerin yargılanması için ise Valilik izni talep edilmişti.