İddiaya göre; Hasan Can Kaya katıldığı üniversite mezuniyet partisinde 23 yaşında genç bir kızla tanıştı. İkili samimiyeti ilerletti Kaya'nın Levent'teki evine gitti. Gecenin ilerleyen saatlerinde genç kız evden ayrılmak istedi, Kaya buna izin vermedi. Arkadaşlarına 'beni kurtarın' mesajıyla konum atan genç kız, polis baskınıyla evden kurtarıldı.

Emniyette ifadesi alınan genç kız Kaya'dan şikayetçi olmadı.

Savcılık tutanak tutulması sonrasında emniyette bulunan Hasan Can Kaya'nın serbest bırakılmasını talimatını verdi.

"BANA MADDE VERDİLER, EVDEN ÇIKMAMA İZİN VERMİYOR"

Olay, geçtiğimiz hafta Salı günü saat 04.00 sıralarında Beşiktaş Levent'te meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ünlü komedyen Hasan Can Kaya, İstanbul'daki özel bir üniversitenin mezuniyet partisine katıldı. Kaya, burada eğlendiği esnada yine partiye katılan 23 yaşındaki Nazlıcan A. ile tanıştı. Bir süre sohbet eden ikili, partinin bitiminde Kaya'nın Levent'teki evine gitti. İçeride sohbet etmeye başlayan ikili bu esnada iddiaya göre alkol aldı. Sohbet devam ederken gecenin ilerleyen saatlerin Nazlıcan A. iddiaya göre, Hasan Can Kaya'nın kendisiyle yakınlaşmasından rahatsız oldu. Bunun üzerine genç kız evden çıkmak istedi ancak iddiaya göre Kaya, çıkmasına izin vermedi. Kaya'ya tepki gösteren genç kız cep telefonundaki mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaşına canlı konum attı. Daha sonra da "Bana madde verdiler, nerede olduğumu bilmiyorum. Evden çıkmama izin vermiyor" dedi.

BÖYLE BİR ŞEY YAŞANMADI! 

Çıkan haberlerin ardından Hurriyet.com.tr'ye konuşan Hasan Can Kaya, 'Tamamen yalan haber, böyle bir şey yaşanmadı. Bahse konu haberler gerçek dışı iddialardan ibaret olup, ahlaksızca iftira atanlara yönelik tüm yasal haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterim.' dedi.

Kaya daha sonra sosyal medya hesabından, 'Arkadaşlar itibar suikastı var. Her yere aynı anda aynı yalanlar servis edilmiş. Sabahtan beri okuduğum mide bulandırıcı; Emniyet, savcılık, gözaltı, madde verme, alıkoyma vb. iftiraları atanlardan hukuk önünde hesap soracağım. Büyük şaşkınlık ve üzüntü içerisindeyim." mesajını paylaştı.

Yapılan araştırmalar sonrası konuyla ilgi resmi bir işlem ve müracaatın olmadığı öğrenildi.