GÜNDEME BAKIŞ – World Türk TV  Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ile Manisa  Temsilcisi ve gazeteci Nurgül Yılmaz, Gelecek Partisi Milletvekili Selçuk Özdağ’ı TBMM’deki  çalışma ofisinde ziyaret etti. Gazeteci Nurgül Yılmaz; Selçuk Özdağ’a bu hayalini  ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday  olup olmayacağını sordu.  Selçuk Özdağ,  gazeteci Nurgül Yılmaz’ın “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday mısınız? Sorusunun cevabını. “evet adayım. Finalimi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yapmak istiyorum” şeklinde verdi.

“HER KESİMİN OYUNU ALABİLECEK TEK POLİTİKACIYIM”

Manisa ve Manisalılar ile bağlarını hiçbir zaman koparmadığını ifade eden Selçuk Özdağ, Manisa’da partili partisiz her kesimle ilişkilerinin olduğunu ve her kesimden oy alabileceğini, her kesim tarafından sevilip, kabul edildiğini dile getirdi.  Selçuk Özdağ, “her Kesimin oyunu alabilecek tek politikacıyım” dedi.

Özdağ; TBMM’de oluşturdukları grubu bozmadan, güçlü  bir ittifak ile seçime girmeleri halinde kazanmama şansının hiç olmadığını, bu seçimde Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni Cengiz Ergün’ün elinde çok kolaylıkla alabileceğini iddia etti Özdağ, “Şu an ki Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün elinden belediyeyi alabilecek tek politikacı  benim. Oturur konuşur, anlaşılır.  Grubu bozmadan, güçlü bir ittifak ile  bu seçimi kazanabiliriz. Selçuk Özdağ isminden başka hiç kimse, Manisa’da  Ak Parti’den, MHP’den oy alması mümkün değil.  Benim yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır. Benim her partiden oy alabilecek bir potansiyelim var. Benim her partinin oyunu alabileceğim bilinerek bu şansı; tüm Manisalıların, tüm STK’ların, tüm CHP’lilerin, İyi Partililerin, Saadet Partililerin, HDP’lilerin, Gelecek Partililerin, Deva Partililerin… Kısacası tüm siyasi partililerin değerlendirmesini istiyorum. Şehir; şehzadelerin, tarımın, kültürün, tarihin kenti ise, gelin Selçuk Özdağ ismi altında buluşturalım ve bu seçimi kazanalım. Manisa’yı kalkındıralım” diye konuştu.

Özdağ, 2019’da AK Parti’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’ne katılmıştı. Özdağ; üç dönem AK Parti Manisa milletvekili seçilmişti.