İzmir’in en sevilen ve huzurlu tatil cennetlerinden biri olan Foça, tertemiz denizi ve otantik atmosferiyle her yıl binlerce tatilciyi kendine çekiyor. Hem masmavi Ege Denizi kıyısında hem de zeytin ve çam ağaçları altında çadırınızı kurma fırsatı bulabileceğiniz Foça’da turist kalabalıklarından uzaktaki ıssız koylar da kamp yapmak için çok tercih ediliyor.

Foça Mersinaki Koyu

Dik yamaçlarla çevrelendiği için ulaşıma biraz zor olan ve bu nedenle sessiz atmosferini yıl boyu korumayı başaran Mersinaki Koyu da kamp yapmak için Foça’da gidebileceğiniz en özel noktalardan biri. Foça merkezine yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta olmasına rağmen kalabalıklardan uzakta dinlendirici bir tatil yapabileceğiniz kamp alanında gölgelik çam ağaçları altında büyüleyici Ege Denizi manzaraları eşliğinde çadırınızı kurabilirsiniz.

foça1

foça2

Acar Camping

Ev konforunda zengin olanaklarla, masmavi Ege Denizi'ne sıfır konumda unutulmaz bir Foça kamp tatili yapmak için Acar Camping'e de uğrayabilirsiniz. Bir aile işletmesi olan kamp alanında yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltılardan akşam yemeklerine kadar seçenekler bulabilir; deniz manzaralı gölgelik ağaçlık alanlarda çadırınızı kurarak dinlenebilirsiniz. Akşamları sahilde kamp ateşi yakabileceğiniz; plaj voleybolundan doğa yürüyüşleri ve bisiklet gezilerine kadar pek çok etkinliğe katılarak eğlenceli zaman geçirebileceğiniz kamp alanı hem arkadaş grupları hem de aileler için uygun.

foça3

 Sazlıca Plajı

Yeni Foça ile Kosova Plajı arasında yer alan, rüzgar ve dalgalardan korunan küçük bir koyda yer alan Sazlıca Kamp Alanı, deniz ve doğa tutkunlarının keyifle kamp yapabileceği yerler arasında. Yaz ayları hafta sonları günübirlik tatilcilerle hareketlenen sahilde gölgelik alanlarda meyve, çam ve zeytin ağaçları arasında çadırınızı kurarak yenilenebilirsiniz.  Sazlıca, balık avlamak ve doğa yürüyüşlerine çıkmak için de Foça’daki en ideal adreslerden biri.

plajj00255

Kaleburnu Plajı


Hem çevresindeki turistik tesisler hem de tertemiz deniziyle ilgi gören başka bir özel Foça kamp alanı olan Kaleburnu Plajı’nda da sahil kenarında çadırınızı kurarak keyifli bir kamp tatili yapmanız mümkün. Çanak Koyu’na yürüyüş mesafesinde yer alan kamp alanından Eski Foça merkezindeki restoranlar, kafeler ve çarşılara da yürüyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Kaleburnu tarihi kalelerine kısa bir yürüyüşle ulaşarak gezebileceğiniz tatilinizde Eski Foça limanından her sabah hareket eden teknelerle bölgenin gizli koylarını gezerek dalışlar yapabilirsiniz.
 

yeni-foca

Burunucu Plajı 

Belde merkezine yürüyüş mesafesinde hem modern imkanları hem de denize sıfır güzel konumuyla hizmet veren başka bir sevilen Foça kamp alanı da Burunucu Plajı Kamp Alanı. Sahilinde şezlong ve güneş şemsiyeleri bulabileceğiniz kamp alanının çevresindeki temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz marketler, manavlar ve çarşılara da sadece kısa bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Foça'nın sahilde sıralanan balık restoranları, kafeler ve eğlence merkezlerine de kısa yürüyüşlerle ulaşabileceğiniz Burunucu Plajı tatilinizde çarpıcı gün batımı manzaraları karşısında romantik akşam yemekleri tadabilirsiniz.