Tarihin en çok katılım gerçekleştirilen kongresine imza atan Fenerbahçe Kulübü'nde yeni başkanı resmi olmayan sonuçlara göre yeniden Ali Koç oldu.

Fenerbahçe'de resmi olmayan sonuçlara göre seçimi önde götüren Ali Koç, tebrikleri kabul etmeye başladı. Açılan 47 sandıkta ALİ KOÇ 16464, AZİZ YILDIRIM ise 10483 oy aldı.

Q4 Gsdq Z Os E On Wr Sib3 Qci Q

YILDIRIM: "ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ"

Seçimin ardından Yıldırım, Koç'u başkan ilan etti. Yıldırım yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyoruz. Yol haritasını çizdik inşallah Ali Koç ve arkadaşları bu yol haritası doğrultusunda Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Bizde elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi. 

Uap Vy G Dzke3Rk O Hx9 Si Dg

TEZAHÜRATLARLA TUR ATTI

Fenerbahçe kongre üyeleri, Ali Koç'a "İnandık sana, güvendik sana, yüzümü kara çıkarma" tezahüratları yaptı. Ali Koç ve Aziz Yıldırım birlikte kürsüye çıkıp kongre üyelerini selamladı.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın karşı karşıya geldiği tarihi seçimde 27 binden fazla oy kullanıldı. Oy kullanma hakkı olan tam 20 bin üye sandığa gitmedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy verme işlemi tamamlandı. 3 yıl süreyle görev yapacak yeni başkanı belirleyecek oy pusulaları için sayım işlemine geçildi. Ali Koç'a oy veren üyeler sarı pusulayı kullandı,  Aziz Yıldırım'ı tercih eden üyeler ise beyaz pusulayla sandığa gitti. 

37Ku6 Fel Z E G N3 P Go Q Xovg

47 SANDIK AÇILACAK

Saat 17:00'de Ülker Stadı'ndaki tüm sandıklar kapatıldı ve sonucu merakla beklenen başkanlık seçimi için geri sayıma geçildi. Ülker Stadyumu’nda toplam 47 sandık sayım için açılacak.

Q1Y G Bo Nhh0 O M Cp6 Jvt K U A

TOPLAM AÇILAN 47/47: ALİ KOÇ 16464 / AZİZ YILDIRIM 10483

ALİ KOÇ'TAN GEÇERSİZ OYLARA İTİRAZ: Ali Koç, kendisine ait olan sarı listelerin sarı zarflara koyulmasından dolayı 'GEÇERSİZ' olan oylar için itiraz etti. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük itirazı kabul ederek geçersiz oyların sayılmasını kabul etti.

AZİZ YILDIRIM'IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ: Mithat Yenigün, Mahmut Uslu, Nihat Özbağı, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet İman, Ahmet Önder Fırat, Fatih Öztürk, Murat Salar, Mehmet Selim Kosif, Batuhan Özdemir, Ömer Onan, Hande Tibuk, Ahmet Özokur, Mustafa Ömer Topbaş, Emin Selim Akgün, Mustafa Aydın Acun, Emrah Tünay, Mehmet Engin Özturan, Savaş Adalet, Berkay Erdim, Tuna Akın.

ALİ KOÇ'UN YÖNETİM KURULU LİSTESİ: Erol Bilecik, Burak Kızılhan, Sertaç Komsuoğlu, Acun Ilıcalı, Ahmet Ketenci, Alper Alpoğlu, Cenk Öztanık, Eren Dişli, Ergun Özen, Esin Güral Argat, Fethi Pekin, Hakan Safi, Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Hüseyin Bozkurt, Kemal Danabaş, Mehmet Dereli, Nedim Keçeli, Özgür Özaktaç, Rıfat Perahya, Selma Rodopman.