Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe-Hatayspor lig maçının hakemi Kemal Yılmaz’ın istifa etmesi ile ilgili konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bugüne kadar çok destek verdiklerini söyleyen Başkan Ali Koç, A Spor’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"KARA PARA AKLAMA İDDİALARI VAR"

“Yolun bittiği yerdeyiz. Çok garip olaylar yaşanıyor. Özellikle bu hafta içinde… Daha bugün bir yardımcı hakem istifasını açıkladı. Son dönemde birçok olay oldu, bunlara dair hiçbir önlem alınmaması bizi endişeye sevk ediyor. Kara para aklama iddiaları var futbolda… Bir hakem eşinin öte yandan açıklamaları var, doğru ya da yanlış.

"FEDERASYON BAŞKANININ CESARETİ YOK"

Federasyon başkanının öyle anlıyorum ki cesareti yok. Temizlik isteyen, adalet isteyen insan tüm bu iddiaların dibine kadar iner. Gerekiyorsa çağırın bizi de dedik. Bu federasyon danışmanlarla yürütülemez. Hakem hatalarından herkes rahatsız. Televizyondaki yorumcular da rahatsız. Müthiş bir çifte standart var.

"TFF İLE İLGİLİ SABRIMIZ TÜKENDİ"

Bizim TFF ile ilgili artık sabrımız tükendi. Başkanın iyi niyetine inanıyorduk, hala da inanmak istiyorum yapısal olarak ama şu anda geldiğimiz noktada TFF Başkanı’nın niyetini pazar günü anlatacağım sebepler dolayısıyla sorgulamak zorundayız.”

"İZMİRLİ GRUBU İLE MÜCADELE EDECEĞİM"

Hakemlere de seslenen Ali Koç “Bu federasyon başkanı bizimle çalışır ya da çalışmaz ama biz bu pisliği kurutacağız. Dürüst hakemlere, hakkı yenen hakemlere çağrı yapıyorum: İlk siz istifa edin. Çünkü en çok hakkı yenenler ceza çekiyor. Trabzonspor'un da bugün açıklaması var. Katılıyoruz. Bu sene özelinde herkes endişeli. Onlar da biz de adaletli bir yaklaşım bekliyoruz. Bir de İzmir grubu var, daha önce de ifade etmiştim. İnlerine gireceğiz demiştik. Benim şurada kısa bir dönemim kaldı. Ben şampiyonluk için ne kadar mücadele edeceksem bu İzmirli grubu ile de o kadar mücadele edeceğim” şeklinde konuştu.