Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Sportif direktör Mario Branco ve Ali Koç’un seçilmesi halinde yeni yönetim kurulunda yer alacak Acun Ilıcalı görüşmeleri bizzat yürüttü.

G O5 Ic P P W4 A Apyl P

Başkan Ali Koç da önceki akşam Jose Mourinho ile görüntülü bir görüşme gerçekleştirdi. Jose Mourinho, Ali Koç’un kendisine sunduğu projelerden ve şartlardan etkilendi ve dünyaca ünlü teknik direktörle tüm şartlarda anlaşmaya varıldı.

Başkan adayı Aziz Yıldırım Jose Mourinho ile görüşmüş, prensipte anlaşmaya varmıştı, dün de Londra’ya gitmeyi planlıyordu. Ancak Ali Koç ile anlaşmaya varmasının ardından başkan adayı Aziz Yıldırım ile yapacağı görüşmeyi iptal etti.

Sarı lacivertliler Jose Mourinho ile 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşmaya vardığı belirtildi.

LONDRA'DA BULUŞMA

Başkan Ali Koç ve yönetim kurulunda yer alan Acun Ilıcalı Londra'ya gidecek ve Londra’da Jose Mourinho ile buluşup Şampiyonlar Ligi finalini beraber izleyecekler. Ali Koç ve Acun Ilıcalı Jose Mourinho’ya imza attırıp birlikte fotoğraf verecek. 

Portekizli teknik adam Jose Mourinho sarı lacivertlilerin oynadığı son 4 maçı izlemişti. Sportif direktör Mario Branco tarafından kendisine kulübü tanıtan ve tesislerin görüntülerinin yer aldığı video da izlettirilmişti. 

İSMAİL KARTAL İLE YOLLAR AYRILDI

Fenerbashçe yönetimi teknik direktör İsmail Kartal ile yollarını ayırdı. Sarı lacivertli yönetim yeni sezonda yeni bir teknik adamla yola devam edeceklerini tecrübeli teknik adama iletti. Sarı lacivertliler İsmail Kartal ile ilgili de veda videosu hazırladı.

Başkan adayı Aziz Yıldırım, Mourinho ile ilgili olarak yaptığı son açıklamada, şu sözleri sarf etmişti:

Fenerbahçe'ye gelen bir antrenör değerinde. Biz, sponsorla ödeyeceğiz. O bir problem değil. Ali Koç da Mourinho ile görüşmüş. Ben de kendisine -Mourinho'ya- söyledim, hangimiz seçilirsek seçilelim, Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var dedim.