Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İsrail’in İzmir Fahri Konsolosu ve Ege İhracatçılar Birliği Başkanı Jak Eskinazi, tehdit ve kendisine yönelik suikast iddialarıyla gündeme gelmişti. Eskinazi, konudan haberdar olduğunu ve koruma sayısını artırdığını açıklamıştı. 

AK Partili İnan'dan Eskinazi'ye sert sözler: Utanman varsa katliamcılara sessiz kalmazsın! AK Partili İnan'dan Eskinazi'ye sert sözler: Utanman varsa katliamcılara sessiz kalmazsın!

İNAN, İSRAİL'İN KONSOLOSLUĞUNA DEVAM ETMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan ise, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamı, İsrail tarafından öldürülen yüz binlerce bebekleri, çocukları, kadınları, bombalanan sağlık merkezlerini ve sivillerin olduğu sığınma çadırlarını hatırlatarak, Eskinazi'nin İsrail'in fahri konsolosluğundan ayrılmayışını kınamış, Eskinazi'ye tepki göstermişti. 

İSRAİL'İN FAHRİ KONSOLOSLUĞUNU BIRAKACAK MI?

Avrupa ülkelerinin birçoğunda sivil halkın ve sanatçıların tepkisini çeken ve katliam yapmayı sürdüren İsrail'in fahri konsolosluğundan çekilip çekilmeyeceği merak edilen Eskinazi'nin, yaşanan polemiklerin ardından konsolosluktan çekildiği iddiası gündeme düştü. Gündeme Bakış'ın edindiği bilgiye göre; Eskinazi bu görevinden ayrıldı. 

"AÇIKLAMA YAPTIĞIMDA HERKES ÖĞRENİR"

Eskinazi, "Konsolostuktan çekildiğinize ilişkin söylemler var, bu doğru mudur?" sorumuza, "Kim söylüyor çekildiğimi?" yanıtını verdi. "Bu şekilde bilgiler var, teyit etmek istedik" diyerek sorunun tekrarlanması üzerine Eskinazi, "Açıklama yaptığım zaman herkes öğrenir!" ifadelerini kullandı.