Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun’un Kiraz Belediyesi’nin borcunu dev afişle belediye binasına asarak açıklamasına Kiraz eski belediye başkanı Saliha Özçınar Kutlu’dan karşı açıklama geldi.

Kiraz Belediyesi'nde borç gündemi... Tam 332 milyon TL! Kiraz Belediyesi'nde borç gündemi... Tam 332 milyon TL!

Eski başkan Özçınar'ın açıklamasının tamamı şu şekilde;

Kıymetli hemşehrilerim; 10 yıl süreyle yaptığım başkanlık görevimde tek gayem sizlerin oyları ve desteğine karşılık ilçeme hizmet etmek oldu. Bu süreçte her daim şeffaf oldum ve doğruları konuştum. Hiç bir zaman borcumuz yok demedik.  Hizmet ettik borçlandık dedik. Bugün asılan borçların tamamı da hizmet karşılığında yapılan işlerdir.

10 yıl önce devraldığımız Belediyenin Belmar şirketi üzerindeki borçları ile bugün ki borç oranı enflasyon ve diğer veriler karşılaştırıldığında aynıdır. Aynı olmayan şey ise 10 yıl önce 4 mahallenin hizmet aldığı bir belediyeden 56 mahalleye hizmet götüren bir belediye yaratmış olmamızdır. Bununda gururunu ayrıca yaşıyorum.

Borcumuzun karşılığı Devlet yatırımlarıdır, her işte de devletimizin imzası vardır. Yine devletimizin desteğiyle göreve geldiğimiz gün dahil asla işçi çıkarmadık aksine birçok insana iş imkanı sağlayıp maaşlarını eksiksiz ödedik. Hizmet etmek borçlanmayı gerektiren bir durum olmasa hemen kredi başvurusu yapmazdınız. Astığınız afişin arkasına sığınarak hizmet etmekten kaçamazsınız.

Her projenin takipçisiyiz. Biz afiş asmadan, dert yanmadan nasıl yönetip hizmet ettiysek sizden de aynısını bekliyoruz. Şimdi karar sizler de!! Yönetemeyecekseniz yol yakınken vazgeçin Kiraz’ın kaderiyle oynamayın.

Hizmet etmeden borç görmek istiyorsanız da Büyükşehir belediyesinin durumuna bakabilirsiniz.

Bir KADIN olarak dik durup bildiğim yolda yürüdüm. Asla ağlamadım, pes etmedim ve her daim çalıştım. Aynısını ilçem adına sizlerden de bekliyorum" dedi.