Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu, İl Başkanlığında basın açıklaması düzenledi. Kasapoğlu'na İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Hakan Yıldız, Grup Sözcüsü Nail Kocabaş, Menemen Meclis Üyesi Dilaver Kişili, Tanıtım ve Medya Başkanı Safa Narlı eşlik etti.  

Whatsapp Görsel 2024 04 30 Saat 10.46.15 49Dfa539~1

"CEKETİMİ KOYSAM KAZANIRIM' MANTIĞI HAKİMDİ"

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Bilal Saygılı, "Halkın bize verdiği mesajların doğru anlaşılması adına kararlar aşamasındayız. 2024 yerel seçimleri Türkiye'de, İzmir'imizde kazanan mı kaybeden mi ayrımı yapmaktansa İzmir'in kazanmasını arzu ederdik. Ceketimi koyarsam kazanırım mantığının hakim olduğu bir süreci yaşadık. Her ilçe belediye başkan adayımız ve Hamza Dağ İzmir'le ilgili ciddi projeler ortaya koyarken, hiçbir proje ortaya koymayanlara 28 ilçede çok az farklarla biz 10 ilçede az oylarla kaybettik. Bu süreçte farkındalığın ortaya çıkacağına inanıyoruz" dedi. 

Whatsapp Görsel 2024 04 30 Saat 10.46.16 34586Ff3~1

"SORUNLARI ANKARA'DA ÇÖZMEK İSTERLERSE..."

Saygılı, "Pandemi, global ekonomik kriz, Ukrayna - Rusya Savaşı ve bölgedeki huzursuzluk hem ülkemizi hem dünyayı ekonomik anlamda olumsuz etkiledi. Üstüne bir de 11 ilimizde yaşadığımız depremi yaşayan ülkemiz seçim atmosferine girdi. Bunlar kolay değildi. Bunları dizi gibi görüp unutacak insanlar değiliz. Biz 2001 krizini de gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın önderliğinde bu sürecin yara almadan görüldüğünü de görüyoruz. Önümüzde çözülmesi gereken problemler var ama el birliğiyle çözeceğiz. CHP'nin 28 belediyeyi kazanmış olması ortaya koyacakları bir mücadeleyi gerektiriyor. İzmir'in sorunlarını Ankara'da çözmek isterlerse olumlu bakıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Görsel 2024 04 30 Saat 10.46.14 Ae65340E~1

KASAPOĞLU: HAYALLERİMİZDE ISRARCIYIZ"

31 Mart yerel seçimlerini değerlendiren Mehmet Kasapoğlu, "Türkiye demokrasinin gücünü her seçim tazeleyen bir ülke. Geçtiğimiz yıl 14 ve 28 Mayıs'ta yaşadık, 31 Mart'ta da yaşadık. Halkımız sandıklara koştu ve her zamanki gibi milletimizin ne dediyse başımızın tacı oldu. Milletimizin iradesinden başka irade tanımadık ve tanımayacağız. Seçimleri bir şaibe ortaya koymaksızın gerçekleştirdik. Cumhur İttifakı olarak büyük çaba ortaya koyduk. İzmir için güzel hedeflerimiz vardı, gerçek belediyecilikle tanıştırmak adına hayallerimiz vardı. Hayallerimizde ısrarcıyız, hayallerimizin peşinden yürüyeceğiz. Ben bu vesileyle seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve ilçe belediye başkanlarını, meclis üyelerini tebrik ediyorum. Biz hep milletimizin menfaatinin yanında olacağız. Belediyelerde bize düşen ne varsa, İzmir'le ilgili her daim onu gerçekleştirmenin peşinde olacağız. Birlikte hareket edeceğiz. Teşkilatımız her zamanki gibi heyecanla İzmir hayallerinin peşinde" açıklamasında bulundu. 

"ADAYLARIMIZ BÜYÜK GAYRET ORTAYA KOYDU"

Kasapoğlu şunları kaydetti: 

Biz refleksleri güçlü olan bir hareketiz, bu süreçlerdeki mesajları okuyarak yolumuza devam edeceğiz. Büyükşehirde Hamza Dağ ve ilçe belediye başkanlarımız büyük gayretler ortaya koydu, hepsine teşekkür ediyorum. İzmir'deki yaşam kalitesinin daha yukarıda olması için hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz. 

"BELEDİYE BAŞKANLARI CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPMALI"

İzmir'de başta güvenli konutlar olmak üzere ciddi çalışmalar yapmalı belediyeler. Çevre, trafik, sosyal belediyecilikle ilgili faydalar ortaya koymaları gerekiyor. Seçilen tüm yöneticilere bu sorumluluğun ne kadar önemli olduğunu ve gayretleri destekleyeceğimizi ifade etmek istiyorum.

Whatsapp Görsel 2024 04 30 Saat 10.46.15 8A9B3199~1

"MİLLETİ KÜÇÜMSEYENLERDE OLMADIK"

Biz hiçbir zaman milleti küçümseyenlerden olmadık. 'Ölüler oy kullandı, halk kömürle, simitle kandırıldı' dediler. Bahane ürettiler, biz ise milletimizin kararını bahanelerle örtmedik. Her bir bireyin hakkını korumak için nasıl heyecan duyduysak aynı heyecanı büyüterek yolumuza devam edeceğiz. Çalışacağız, gayret edeceğiz. Bizim anlayışımızda hiçbir zaman ümitsizlik yok. İzmir'e dair hayallerimiz 31 Mart'ta vardı yine var olmaya devam edecek. Biz milletimize hizmet ederek enerji alan bir hareketiz. Gençler hep en büyük yol arkadaşımız. 

BORÇ YÜKÜ AÇIKLAMALARINA: "ENKAZ EDEBİYATI SONUÇ ALMAZ"

Belediyelerin borç yüküne ilişkin açıklamalarını da değerlendiren Kasapoğlu, "Yönetici iseniz hiçbir mazeretin ardına sığınamazsınız. Sorun varsa onlara yönelik plan proje yapacaksınız, gayret göstereceksiniz ve başaracaksınız. 1994 yılında Cumhurbaşkanımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde nasıl bir şehir devraldı! Başarmak için hiçbir mazeret tanımıyoruz ve inanıyoruz ki belediyelerin de yöneticilerin de bu mazeretlerin arkasına sığınmadan bu sorunları aşmaları temennimiz. İzmir halkı başarıya odaklı ve İzmir'de bu anlamda başarılmaya ihtiyacı var. Şehircilik sorunlarının çözülmesine ihtiyaç var. Enkaz edebiyatı sonuç almaz" diye konuştu. 

"KARŞIYAKA STADI İÇİN TUGAY İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Karşıyaka Stadı için defalarca mahkemeye gittiler. Biz bu yola çıkarken 3 stadı yapma gayretindeydik ve 2'sini bitirdik. Samimiyetle başladık ama maalesef Karşıyaka Stadında engellemeler bizi başarıya ulaştırmadı. Cemil (Tugay) bey ile görüştük, bize devredin dediler, tabi dedik, ilgili protokolleri gönderdik hala cevap çıkmadı. Önümüzdeki günlerde Cemil Bey ile görüşeceğiz, biz her zaman katkıdan yanayız. Süreçleri en hızlı şekilde takip etsinler biz de destek verelim. Bürokratik süreçleri tamamlama noktasında görüşeceğiz, devir noktasında hazırız, önceden de hazırdık ama devralıp bitireceğine ilişkin taahhüdü var. Süreç en hızlı şekilde işlesin.