GÜNDEME BAKIŞ - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam Kampı'ndaki Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) belediyeleri hayat tarzına baskı ve zam üzerinden hedef aldı.  

"Görüyoruz muhalefet belediyelerinde vaat yağmurlarının yerini, zam yağmurları aldı" diyen Erdoğan, "Gençlere, kadınlara, esnafa, emekliye verilen sözlerin tamamı unutuldu. Düne kadar seçim kazanmak için hesapsızca atıp tutanlar bakıyorsunuz bugün ekmekten suya ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar. Ucuzlatacağız, fiyatını indireceğiz, hatta bedava yapacağız dedikleri hizmetlerin neredeyse tamamında astronomik fiyat artışına gittiler." ifadelerini kullandı.  

“HER ŞEYE ZAM YAPIYORLAR” 

Çok boyutlu olarak muhasebemizi yaptık, yapıyoruz. Hatayı da kusuru da kendimizde arıyoruz. Milletimizin AK Parti'den talepleri gerçekleşene kadar gereken adımları atmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Gençlere, kadınlara, esnafa, emekliye verilen sözlerin tamamı unutuldu. Düne kadar seçim kazanmak için hesapsızca atıp tutanlar bakıyorsunuz bugün ekmekten suya ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar. Ucuzlatacaz, fiyatını indirecez, hatta bedava yapacağız dedikleri hizmetlerin neredeyse tamamında astronomik fiyat artışına gittiler. Hizmet etmek yerine tüm enerjilerini bahane bulmaya harcıyorlar. 

Tanıdık çiftliğine çevirdikleri belediyelerde kayırmacılığın kitabını yazıyorlar. Makam odalarında vatandaş darp etmek, kadınların hayata katılım alanlarını kısıtlamak, Arapça tabelalara savaş açmaktan başka hiçbir iş yapmadılar. Göreve geldikleri yerlerde emekçi kardeşlerimizi kapı dışarı ettiler. Şu gerçeği açık ve net söylemek durumundayım; muhalefetin siyaset anlayışında köklü bir değişim yaşanmazsa, önümüzdeki 5 sene benzer hadiselere yine şahitlik edeceğiz. Türkiye ideolojik fanatizmden çok çekti. Çağdaşlık bahanesiyle bu ülkede yıllarca milletimize eziyet edildi. Belli bir yaşam tarzına kayıtsız şartsız uyması beklendi. Kimsenin hayat tarzına, inancına, tercihlerine karışmadık. Siyasi rövanşizmden uzak durduk. 

CHP’Lİ BELEDİYELERİ HEDEF ALDI 

Nepotizimin ne olduğunu 3 ay içerisinde milletimize gösterdiler. Kayırmacılığın adeta kitabını yazıyorlar. Geride bıraktığımız üç aylık dönemde güya özgürlük adına alkol tüketimini teşvik etmek, cinsiyetsizleştirme politikalarına aleni destek vermek, belediye binalarını LGBT paçavralarıyla donatma dışında herhangi bir icraatları olamadı. 
İşçinin ekmeğiyle oylanamayacağız dediler. Göreve geldikleri birçok il ve ilçede emekçi kardeşlerimizi kapı dışarıda ettiler. Görüyoruz muhalefet belediyelerinde vaat yağmurlarının yerini, zam yağmurları aldı, işçi kıyımı aldı. Tehdit ve yıldırma aldı.