Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yerel seçimlerde 3 büyükşehir için AK Parti ile iş birliği görüşmelerine ilişkin “Pazartesi günü son bir görüşme yapılmış olacak ve durum netleşmiş olacak. Bizim buradaki hedefimiz sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’de büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde bir ittifak noktasındadır. Pazartesi günü son nokta konulmuş olacak, bir anlaşma söz konusu olmazsa bizim Ankara, İstanbul ve İzmir’de de belediye başkan adaylarımızla seçimlere gireceğiz, bu konuda hazırlıklarımız var” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün partisinin genel merkezinde düzenlenen il başkanları toplantısı öncesi açıklama yaptı. Erbakan, özetle şunları dile getirdi:

“10-15 GÜNLÜK SÜRE İÇERİSİNDE BÜTÜN ADAYLARIMIZI BELİRLEMİŞ OLACAĞIZ”

2 Büyükşehir belediye başkan adayımızı bugün ilan ediyoruz. Bir tanesi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, bir diğeri de Van Büyükşehir Belediye Başkan adayımız. 2 ilde de yine belediye başkan adaylarımızı ilan edeceğiz; bir tanesi Bartın Belediye Başkan adayımız bir tanesi de Uşak Belediye Başkan adayımız açıklayacağız. Pazartesi günü de yine genel merkezimizde 60’a yakın ilçe ve belde belediye başkan adayımızı ilan edeceğiz. Böylece bugüne kadar ilan ettiğimiz adayımız 214 rakamına ulaşmış olacak. 10-15 günlük süre içerisinde bütün adaylarımızı belirlemiş olacağız. Bugünün adayları 31 Mart sonrasının belediye başkanları olacak.

“AK Parti İLE İŞ BİRLİĞİNDE PAZARTESİ SON NOKTAYI KOYACAĞIZ, ANLAŞMA OLMAZSA ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİZ”

Açıklamanın ardından Erbakan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erbakan, yerel seçimlere yönelik AK Parti’yle yapılan görüşmelere ilişkin soruya, “Bu görüşmeler 2 görüşme halinde bugüne kadar gerçekleştirildi. Bir tanesi de en son dün akşam gerçekleştirildi, AK Parti heyeti, genel merkezimize ziyarette bulundu. Pazartesi günü son bir görüşme yapılmış olacak ve durum netleşmiş olacak. Bizim buradaki hedefimiz sadece Ankara, İstanbul ve İzmir’de büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde bir ittifak noktasındadır. Pazartesi günü son nokta konulmuş olacak, bir anlaşma söz konusu olmazsa bizim Ankara, İstanbul ve İzmir’de de belediye başkan adaylarımızla seçimlere gireceğiz, bu konuda hazırlıklarımız var” dedi.