İzlenilen yanlış ekonomi politikaları nedeni ile döviz kurundaki hızlı yükseliş ve piyasa dengelerinin bozulması şirketleri maddi açıdan zor duruma soktu. Bir çok şirket bozulan ekonomi nedeni ile daralan iç pazarda iş yapamadı. Hal böyle olunca maliyetleri karşılama konusunda da zorluk çeken işletmeler bir bir kepenk indirmeye başladı.

Son olarak faaliyetini sonlandıran şirketlerin arasına  My Home Koltuk Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketide katıldı.

İnegöl İcra Dairesi tarafından yapılan açıklamada, My Home Koltuk Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi'nin iflas ettiği ve alacaklıların 30 gün içinde alacaklarını bildirmeleri gerektiği duyuruldu.

15 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kesinleşen iflas kararı ile birlikte, şirketin mal varlıklarının ve haklarının korunması ve tasfiye işlemlerinin yürütülmesi amacıyla basit tasfiye prosedürü başlatıldı. Bu kapsamda, alacaklıların şirkete olan alacaklarını ve varsa herhangi bir taleplerini 30 gün içinde İnegöl İcra Dairesi'ne bildirmesi gerektiği ifade edildi.

İcra Dairesi tarafından yayımlanan ilanda, alacaklılardan birinin isterse tasfiyenin adi şekilde yapılmasını ve bu amaçla giderleri peşin olarak karşılamayı da teklif edebileceğinin de altı çizildi.