Konservatuvar Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe; EÜ DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, Türk Halk Oyunları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öcal Özbilgin, akademisyenler ve öğrenci katıldı.

Etkinlikte konuşan DTMK Müdürü Prof. Dr. Özge Gülbey, “Hocalarımızın, vizyoner bakış açılarını öğrencilerimize aktarabilmiş olmaları, öğrencilerimizin de bunları anlamaları ve sahnede uygulayabilmeleri çok kıymetli. Bu etkinliğin Türk Halk Oyunları Bölümümüzün çok özel çalışmalarından birisi olduğunu düşünüyorum. Hocalarımızın ve öğrencilerimizin emeklerine sağlık” diye konuştu.

++EGE EÜ DTMK öğrencilerinden “Balmumu” Hareket Dramaturgisi (92)

Sergilenen performans ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Sema Erkan; “Öğrencilerimiz,  kendi seçtikleri karakterlere bürünerek balmumundan yapılmış heykellerin sergilendiği bir müzede çıkan yangın sonucu salondaki ısının artışı ile erimeyi canlandırdılar. Bu erime sürecinde derste kazandıkları yetkinlikler sonucunda iç aksiyonun ve minimal koreografinin korunmasına önem verdiler. Beklediğimizin çok üstünde özveri gösterdiler. Bu yüzden öğrencilerime teşekkür ediyorum” dedi.

++EGE EÜ DTMK öğrencilerinden “Balmumu” Hareket Dramaturgisi (37)

Türk Halk Oyunları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öcal Özbilgin ise öğrencilerin performansını ilgiyle izlediklerini ve gurur duyduklarını ifade etti.

Öğrencilerin; Dracula, Külkedisi, Anabelle, Wednesday gibi karakterlere bürünerek balmumu heykeli canlandırmalarıyla başlayan sergi, canlandırdıkları heykellerin erimesiyle son buldu.

++EGE EÜ DTMK öğrencilerinden “Balmumu” Hareket Dramaturgisi (25)