GÜNDEME BAKIŞ - Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Osman Ata, Ege Üniversitesi bünyesinde bulunan 0-6 yaş grubu çocuk kreşinin kapatılmasına tepki gösterdi. 

Ege Üniversitesi'nden flaş karar... Kreş ve anaokulu kapatıldı! Ege Üniversitesi'nden flaş karar... Kreş ve anaokulu kapatıldı!

"ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN KAR - ZARAR HESABI YAPILAMAZ"

Ata şu açıklamalarda bulundu: 

Ege Üniversitesi Rektörlüğü,  üniversite bünyesindeki  0-6 yaş grubundaki çocuklara hizmet veren kreşin, Sayıştay denetiminde zarar ettiğinin tespit edildiği gerekçesiyle kapatılmasına karar verdi ve Ailelere 31 Ağustos'ta kreş hizmetinin sonlandırılacağı bildirildi. Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Ege Üniversitesi, “Araştırma Üniversitesi” unvanına sahip, Türkiye’nin ilk Kurumsal Tam Akreditasyon Belgesini almış,  Öğrenci memnuniyetinde A Plus bir seviyede ve “Öğrencilerin Kariyer Gelişimini En Etkin Şekilde Destekleyen Üniversite” ödülünü alan ilk ve tek üniversite olarak başarılarıyla Türk yükseköğretim sistemimize örnek, öncü bir üniversite de çocuklar üzerinden kar-zarar hesabı yapılması kabul edilemez.

"KARAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ"

Ekonomik krizin bu kadar derinleştiği bir ortamda sağlık personelinin mağduriyeti artacaktır.

Bu sebeplerle alınan kararlar yeniden gözden geçirilmeli, Çalışan Personel ve çocuklarımız mağdur edilmeden çözüm yolları aranmalıdır.